12.12.2018, Çarşamba
4 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

SAĞLIK

29 Kasım 2018 Perşembe
14:00

Haber Merkezi

PAÜ’den alzheimer hastalarına destek

Pamukkale Üniversitesi ve Alzheimer Derneği Denizli Şubesi arasında alzheimer hastalarına destek amaçlı protokol imzalandı.

PAÜ’den alzheimer hastalarına destek

PAÜ’ndeki protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz ve yönetim kurulu üyesi Dr. Daniş Aygün katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz tarafından imzalanan protokolle karşılıklı işbirliğin güçlendirilmesi, alzheimer hastalarına tedavi amaçlı çeşitli hizmetlerin verilmesi, hasta yakınları ve topluma yönelik bilgilendirici faaliyetlerin düzenlenmesi ve toplumda farkındalığın arttırılması hedeflendi. Protokol kapsamında ayrıca Pamukkale Üniversitesi tarafından Alzheimer hastalarına hasta bakım desteği, fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği ile sosyal destekler verilecek.

Alzheimer hastaları için gerekli desteği sağlayacaklarını belirten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Biz zaten hastane olarak tedavi desteğini veriyoruz. Ama bunun dışında aynı zamanda hem hastaya hem de aileye sosyal destek de sağlamak amacıyla uzmanlarımızla gerekli destekleri sağlamış olacağız” dedi.

Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz ise, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.