25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

İzmir’den geldi Denizli’de göğüslerini büyüttü

Haber Merkezi - 7 Ağustos 2019 Çarşamba - 14:41 İzmir’den geldi Denizli’de göğüslerini büyüttü

Azeri kadın 37 yaşındaki Nurlana Sarıyeva, göğüslerinin küçük olmasıyla ilgili yaşadığı problemi Denizli’de geçirdiği operasyonla sonlandırdı. Ameliyat sonrası “Kendimi daha özgüvenli hissediyorum. Eski kambur duruşumdan kurtuldum” açıklamasını yapan Sarıyeva, ameliyat ekibine teşekkür etti.

Denizli Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Zeybek, İzmir’de yaşayan Nurlana Sarıyeva’nın uzun yıllar hem fiziksel hem sosyal anlamda hayatını kötü etkileyen küçük göğüs durumundan kurtulmak için polikliniğe geldiğini, başarılı bir büyütme operasyonu ile hastanın problemini ortadan kaldırdıklarını söyledi. Zeybek, gerçekleştirdikleri ameliyatla ilgili şu bilgileri verdi:

“Hastanemizde artık daha sık meme protezleri ile beraber meme büyütme operasyonları yapılabilmektedir. Kadınlar, meme küçüklüğü veya tek taraflı küçüklüğe bağlı meme asimetrisinin olması ya da annelerin süt verme, emzirme döneminden sonra oluşan meme sarkıklığı gibi durumları düzelttirmek için genelde bize başvuruyor. Yine bazen kadınlar, kendisini daha özgüvenli hissetmek için de bu operasyonu yaptırmak isteyebiliyor. Operasyon öncesi ilk olarak hastanın ne istediğini öğreniyoruz. Hastanın vücuduna uygun olarak bir protez ölçüyor, o protezi ameliyat öncesi hastaya gösterip uygulayıp gerçeğini ameliyat sırasında takıyoruz. Ameliyat genelde 1 ile 1,5 saat arasında sürüyor. Amacımız izi en az belli edecek şekilde işlemi yapmak olduğu için genelde meme başından ya da meme oluğu altından girerek operasyonu gerçekleştiriyoruz. Hasta; ameliyat günü sabahtan gelip ameliyatın ertesi günü taburcu olabiliyor.”

“DAHA ÖZGÜVENLİ HİSSEDİYORLAR”

Hastaların “meme protezi patlayabilir mi?” veya “süt vermeme engel olabilir mi?” gibi soruları ile sıklıkla karşılaştıklarını ifade eden Dr. Zeybek, “Meme protezi sivri bir cisimle delinmedikten sonra asla patlamaz. Yine süt vermeyi de kesinlikle engellemiyor. Hatta küçük bir meme ile bebek emzirirken süt vermek daha zor olabilirken, protez memeyi daha çok destekleyip ön plana çıkardığı için bebek emzirmek daha da rahat hale gelebiliyor, bebek daha iyi memeyi kavrayarak rahat süt emebiliyor. Bu operasyon sonrası hastalarımız kendilerini daha özgüvenli hissettiklerini ve elbiselerinin kendilerine daha güzel yakıştığını söylüyorlar. Kambur duruş yerine göğüsleri daha dik yürümeye başladıklarını belirtiyorlar. Hastanemizde meme küçültme operasyonlarını da başarıyla uygulayabiliyoruz. Özellikle fiziksel sağlık sorunları oluşturan ve kişinin günlük hareketlerinde dahi zorlanmasına neden olan durumlarda hastalarımız meme küçültme operasyonları ile daha sağlıklı bir vücuda kavuşuyorlar” dedi.

“KENDİMİ DAHA ÖZ GÜVENLİK HİSSEDİYORUM”

Uzun yıllardır küçük göğüslerinden dolayı vücudunu hep gizlemek, kambur durmak zorunda kaldığını ve özgüven eksikliği yaşadığını söyleyen Nurlana Sarıyeva ise, operasyon sonrası çok mutlu olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

“Uzun yıllardır çok zayıf, kemikli ve küçük göğüslü bir yapıya sahiptim. Hatta göğüslerimi saklamak için hep kambur durup elimle göğüslerimi saklardım, dar kıyafetler giymez ve denize dahi pek girmezdim. Hastaneye, doktorumuza gelmeden önce çok araştırma yaptım ve bunun sonucunda Hüseyin Bey’e başvurdum, kendisi de beni süreç ile ilgili iyi bilinçlendirdi. Operasyon sonrası normal hayatıma dönüşüm yaklaşık 10 gün kadar sürdü. Kas altı bir işlem yapıldı. Dikişlerim çok küçüktü ve kısa zamanda da iyileştim. Operasyon sonrası ise kendimi daha özgüvenli hissediyorum, eski kambur duruşumdan kurtuldum ve gayet memnunum. Şu an da çok mutlu hissediyorum, hatta keşke daha önce yaptırsaydım diye düşünüyorum. Doktorumuza, hastanemize ve tüm emeği geçen sağlık ekibimize çok teşekkür ediyorum, çünkü beni uzun yıllar yaşam kalitemi düşüren kompleksten kurtardılar.”