20.06.2019, Perşembe
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. Özverili ve başarılı personele belge verildi

Özverili ve başarılı personele belge verildi

Haber Merkezi - 11 Nisan 2019 Perşembe - 16:54 Özverili ve başarılı personele belge verildi

Vali Hasan Karahan, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık kurul ve kuruluşlarında görevli çalışanlarına alanlarında gösterdikleri özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı belgesi verdi.

Valilik makamında İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat ve Başkan Yardımcıları, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcıları ile hekim ve ebelerden oluşan sağlık çalışanlarının katılımı ile bir tören gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2018-2022 stratejik planı hedef değerleri doğrultusunda, doğum hizmetlerini güçlendirme ve sezaryen oranlarını düşürme çalışmaları yaparak, normal yolla doğum oranını yükselten Denizli Devlet Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanları Op. Dr. Erdal Bilen, Op. Dr. Yusuf Türk ile doğum hizmetlerinin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesinde katkı sağlayan ebeler Şerife Sarıca ve Nuray Çakmak’a başarı belgelerini Vali Hasan Karahan verdi.

Verem hastalarının tedavisi, kontrolü ve takibiyle ilgili çalışmalardan dolayı İl Sağlık Müdürlüğü Verem Savaş Dispanseri Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Hatice Betül Abdüloğlu, doğumda gelişebilecek olan yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yere sahip olan “Neonatal Resüsitasyon” programı kapsamındaki eğitimlerde kurs sorumlusu ve eğitimci olarak göstermiş olduğu başarılı ve özverili çalışmalardan dolayı Denizli Pamukkale 87 nolu Aile Hekimliği Biriminde görevli Dr. Mehmet Değirmenci, kanser taramalarında başarılı ve özverili çalışmalardan dolayı Merkezefendi KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Özlem Yılmaz ile Pamukkale KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Tülay Alan da başarı belgelerini Karahan’ın elinden aldı.