25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Tığ, MHP ve Merkezefendi Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti

Haber Merkezi - 8 Şubat 2019 Cuma - 14:18 Tığ, MHP ve Merkezefendi Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti

MHP’li Osman Tığ, AK Parti-MHP seçim ittifakı için “içime sinmiyor” diyerek, partiden ve Merkezefendi Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti.

2014 yerel seçimlerinde MHP’den Merkezefendi Belediye Meclis Üyeliğine seçilen 5 isimden birisi olan Osman Tığ, istifa ettiğini açıkladı. MHP ile birlikte meclis üyeliğinden de istifa ettiğini bildiren Tığ, dilekçesinde şöyle dedi:

“Büyük zorluklarla ve kayıplar verilerek kazanılmış topraklarımızda, her geçen gün birlikte yaşadığımız vatandaşlar arasında kutuplaşmaların ve gerginliğin arttığını üzüntü içinde görmekteyiz. Uzun bir zamandan ittifak yapılıncaya kadar geçen sürede söylemleriyle Türk milliyetçiliğini kabul etmeyen, ağır eleştiriler yapan bir siyasi partiyle yerel seçimlerde birlikte hareket etme kararı alınmıştır. Bu durum içime sinmediğinden ve duyduğum rahatsızlıktan dolayı seçimlerde oy veren vatandaşlarımıza karşı görevimi yerine getirdiğime inanarak, Merkezefendi Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum.”

Kendisiyle görüştüğümüz Tığ, aynı zamanda MHP’den de istifa ettiğini ve siyasete bundan böyle İYİ Parti’de devam edeceğini söyledi.