20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Bahtiyar, Baklan’da tarım modelini anlattı

Bahtiyar, Baklan’da tarım modelini anlattı

Haber Merkezi - 12 Mart 2019 Salı - 21:03 Bahtiyar, Baklan’da tarım modelini anlattı

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar, ziyaret ettiği Baklan’da göreve geldiklerinde uygulayacakları tarım modelini anlattı. Bahtiyar, “Üretimin önünü açacağız. Üreten insanlarımızı desteklemek için ne gerekiyorsa yapacağız. Hedefimiz Denizli halkının zenginleşmesidir” dedi.

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ilçe gezilerine devam ediyor. Bugün Baklan’da vatandaşlarla buluşan Bahtiyar, Baklan’ın girişinde atlı konvoyla karşılandı. Büyük sevgi gösterileri arasında ilçeye giriş yapan Bahtiyar, vatandaşlarla bir araya geldi. Millet İttifakı Baklan Belediye Başkan Adayı Hakan Orhan’ın seçim ofisini ziyaret eden Bahtiyar’a İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de eşlik etti.

“SULAMA SORUNU KALMAYACAK”

Baklan gezisi sırasında vatandaşların dertlerini dinleyen Bahtiyar, bölgedeki sulama sorunu ile ilgili kesin konuştu. Baklan ovasındaki sulama sorununun 5 yıl içinde tamamen ortadan kalkacağının altını çizen Bahtiyar, “Çivril, Çal, Baklan ovasındaki sulama sıkıntısı herkesin malumu. Büyükşehir bize geçtikten sonra bu ovalarda 5 yıl içinde sulama ile ilgili herhangi bir sıkıntı kalmayacak. Çivril’de de söyledim, Çal’da da söyledim, Baklan’da da söylüyorum. Altını çiziyorum 5 sene sonra sulama sorunu kalmayacak” dedi.

“15 YILDIR YAPAMAYANLAR UTANSIN”

Bahtiyar Baklan’daki alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yetersizliğini vurgularken, “Bu çalışmalar zaten olması gereken çalışmalar. Biz alt yapı, üst yapı çalışmalarını hizmet olarak söylemiyoruz ki zaten olması gereken, yapacağımız, vatandaşımızın hakkı olan çalışmalar bunlar. 21. Yüzyılda bunlar yapılmadıysa 15 yıldır bu alt yapıyı yapamayanlar utansın” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’İN ÖNCÜLÜĞÜ OLACAK”

Üreten Denizli Modeli ile çağdaş belediyecilik hedeflerinden bahseden Bahtiyar, “Tüketen bir toplum olmaktan çıkıp, üreten bir toplum olmak zorundayız. Bu noktada Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü olacak. Üretimin önünü açacağız. İnsanlarımızı üretimde birbiri ile yarışır hale getireceğiz.

ARTIK YALNIZ OLMAYACAKSINIZ

Bizler üretimi arttırmak için ilk adımda sizleri desteklemek adına ne gerekiyorsa yapacağız. Ekipman başta olmak üzere üretimi arttıracak her türlü desteği vereceğiz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak siz çiftçimizin elinden tutacağız. Artık yalnız olmayacaksınız. Gerek kooperatif, gerek birlik, gerekse şirket ortaklıkları ile sizlerle birlikte üreteceğiz. Gübrelerinizi ve diğer bütün gider kalemlerini hep beraber satın alacağız. Toplu alımlarla indirimler sağlanıp, satın alırken de kazanacaksınız. Üretimin ardından ikinci aşamada ürünleri işleyerek katma değeri yüksek ürünler elde edeceğiz. . Bölgelerimizde eksik işleme tesislerini kuracağız ve hizmete sunacağız. Ürünleri işleyerek katma değeri yüksek ürünler elde edeceğiz.Böylece üründen daha fazla gelir etmenin yolları açılmış olacak.

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİNİN YANINDA OLACAK

Son aşamada ise pazarlama konusu. Bu kısımda da siz üreticilerimizi yalnız bırakmayacağız. Pazarlamayı üretici birlikler ve kooperatifler aracılığıyla yapacağız.Yine Büyükşehir belediyesi olarak doğrudan alımlarla da üreticimizin yanında olacağız. Eğer o yıl bir üründe zarar olacaksa biz büyükşehir olarak bir taban fiyat belirleyerek sizden o ürünü alacağız. Sizleri tüccarların eline mahkum etmeyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, üretimden satışa, destekten doğrudan alımlara kadar geniş bir alanda üreticinin yanında olacak” dedi.

“ÜRETEN DENİZLİ’Yİ HEP BİRLİKTE KURALIM”

Tekonolojik alt yapı oluşturarak daha fazla ve kaliteli üretim için gayretle çalışacaklarının altını çizen Bahtiyar, “Üretim ve pazarlamanın her alanında sizin koordinatörünüz, gerektiğinde kaynak sağlayanınız, gerektiğinde uzman göndereniniz, gerektiğinde ortağınız olmak istiyoruz. Hedefimiz Baklan halkının, Denizli halkının zenginleşmesidir. Hep birlikte güzel ve huzurlu bir Denizli istiyoruz. 31 Mart’ta bize destek verin, üreten Denizli’yi hep birlikte kuralım. Kolumuza girin hep birlikte yürüyelim” dedi.