19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Karaca: Sarayköy’de 25 milyon liralık mülk...

Karaca: Sarayköy’de 25 milyon liralık mülk satıldı, 10 milyon borç var

Haber Merkezi - 1 Mart 2019 Cuma - 13:49 Karaca: Sarayköy’de 25 milyon liralık mülk satıldı, 10 milyon borç var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Sarayköy’ün AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a mülk satışları ve belediye borçları üzerinden yüklendi. Karaca, 5 yılda belediyenin 25,5 milyon liralık mülkünün satıldığını, 10 milyon lira borçlanıldığını, tüm bunların üzerine 2.6 milyon lira daha borçlanma yetkisi istenildiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Biçer Karaca, yaptığı açıklamada, 1 Nisan 2014 ‘ten 2018 yılı sonuna kadar satışı yapılan araziler ve taşınmazlardan Sarayköy Belediyesi’nin 25,5 milyon lira gelir sağladığını, 112 taşınmazın satışından elde edilen paranın nereye harcandığına ilişkin verdikleri soru önergesine yanıtsız bırakıldığını, vatandaşların hakkının nasıl harcandığının kapalı bir kutu olduğunu ifade etti.

“BELEDİYEYİ 10 MİLYON TL BORÇLANDIRDILAR”

CHP’li Sarayköy Belediye Meclis üyeleri tarafından borçla ilgili soru önergesi verildiğini, önergenin yazılı değil sözlü olarak “10 milyon lira civarında” diye yanıtlandığını bildiren Karaca, şunları kaydetti:

“Beş yıldan beri Sarayköy’ü yöneten, Sarayköy’ü toza, çamura teslim eden, kullanma ve içme suyunu Sarayköy’den esirgeyen AK Parti anlayışının, taşınmazlardan elde ettikleri 25.5 milyon TL’nin nereye harcandığını Sarayköy halkı bilmek istiyor, Sarayköy halkı bunun hesabını sormak istiyor. Sarayköy Belediye Başkanı, Belediye Meclisi’nden yaklaşık 2 milyon 650 bin TL civarında daha borçlanmak için yetki istemektedir. 31 Mart’ta gereken cevabı halk sandıkta verecek. Uzun yıllar boyunca Sarayköy Belediyesi’nin tapulu taşınmazları satılmamış, değerlendirilmeye çalışılmıştı. Ancak AK Partili Belediye Başkanı 5 yılda Sarayköy halkının malı olan taşınmazları elden çıkardı. Sarayköy’ün alın terini, vatandaşın hakkını neden sattınız? 25,5 milyon TL nerede? Bu taşınmazlar kimlere, nerede, ne şekilde harcandı?”

“31 MART’TA HALK CEVABI VERECEK”

AK Parti’nin yandaşı olan firmalara ciddi satışlar yapıldığının belgelerde yer aldığını öne süren Karaca, “AK Parti reklamlarında Sarayköy yeniden kazanacak diye vaatte bulunuyor. Beş yıldır Sarayköy kaybetti siz kazandınız. 31 Mart’ta Sarayköy’e, halka kazandıracak yerel yönetim anlayışıyla CHP gelecek ve bunların hepsinin hesabını tek tek soracak” ifadelerini kullandı.