25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. İYİ Parti’den Zolan’a salon tepkisi

İYİ Parti’den Zolan’a salon tepkisi

Haber Merkezi - 7 Kasım 2018 Çarşamba - 14:51 İYİ Parti’den Zolan’a salon tepkisi

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, bir etkinlik için kiralamak istedikleri Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nun kendilerine tahsis edilmemesine tepki göstererek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a sert sözlerle yüklendi. Akgün, “AKP’nin Belediye Başkanı olarak İYİ Parti’yi engelleme adlı trajikomik oyunun son perdesinin rejisörlüğünü üstlenmiştir” ifadesini kullandı.

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, yaptığı açıklamada, bu ay içinde düzenleyecekleri bir etkinlik için Çatalçeşme Oda Tiyatrosu Salonu’nu kiralamak istediklerini, bu talebe Büyükşehir Belediyesi yetkili biriminden doluluk” gerekçesiyle ret yanıtı verildiğini bildirdi. Akgün’ün konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Denizli İYİ Parti İl Teşkilatı olarak, 2 Kasım tarihinde Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığımız yazılı başvuruyla 6 Kasım günü, müsaitlik olmaması durumunda ise kasım ayı içerisinde herhangi bir tarihte ücreti karşılığında Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çatalçeşme Oda Tiyatrosunu 18:00-21:00 saatleri arasında kiralamak istediğimizi bildirdik. Ancak, Denizli Büyükşehir Belediyesi, aralık ayının sonuna kadar Şehir Tiyatroları’nın gösteri ve eğitimleri olduğu gerekçesiyle talebimizi reddetmiştir.

Aralık ayının sonuna kadar sabah 08:00’de başlayıp, gece 23:00’e kadar hiç durmadan, aralıksız süren tiyatro eğitimlerinin ve gösterimlerinin de olup olmadığı da Denizli kamuoyunun takdiridir. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı, Denizli’nin Belediye Başkanı olduğunu unutup, AKP’nin Belediye Başkanı olarak ‘İYİ Partiyi engelleme’ adlı trajikomik oyunun son perdesinin rejisörlüğünü üstlenmiştir.

İller Bankası verilerine göre, Türkiye’de 6. sırada, Ege Bölgesi’nin en borçlu belediyesi olan ve fütursuzca borçlanmaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı Osman Zolan, AKP kongre günlerinde belediye otobüslerini ücretsiz yapmaktan çekinmezken, İYİ Partimizin bedeli karşılığında kiralamak istediği salonu tahsis etmekten çekinmiştir. Yerel seçim öncesi kulisten gelen suflelerden etkilenen Osman Zolan, yeniden aday olma hevesiyle kendine biçilen dramatik rolü başarıyla oynamıştır.”