22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Bahtiyar: Markalaşan Denizli kazanacak

Bahtiyar: Markalaşan Denizli kazanacak

Haber Merkezi - 16 Mart 2019 Cumartesi - 20:02 Bahtiyar: Markalaşan Denizli kazanacak

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar, “Üreten Denizli” modeliyle işlenmiş ürün üretiminin artacağını, daha fazla katma değerli üretim ve markalaşma ile Denizli’nin kazanacağını ve refaha ulaşacağını söyledi.

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar ilçe gezilerine devam ediyor. Denizli’yi karış karış gezen Bahtiyar’ın bugünkü programı Kale’deydi. Kale’de konvoyla karşılanan Bahtiyar, yoğun ilgi dikkati çekti. Kale’de Millet İttifakı Kale Belediye Başkan Adayı Necati Tahal ile ziyaretler gerçekleştiren Bahtiyar, “Üreten Denizli Modeli”ni anlattı. Bahtiyar, Üreten Denizli’de üretimin sürekli olarak destekleneceğini ifade etti.

“KATMA DEĞERLİ ÜRETİM İLE REFAHA ULAŞACAĞIZ”

“Üretmek de yetmez, işlemek lazım” diyen Bahtiyar, “Üreten Denizli’de ürün üretiminin desteklenmesinin yanında, katma değerli ürün elde etmek için işleme ve paketleme tesislerini hayata geçireceğiz. Böylelikle üreticilerimizin tarım ürünlerinden daha fazla gelir etmesini sağlayacak, katma değerli üretimle hep birlikte refaha ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“MARKALAŞMA SORUN OLMAYACAK”

İşleme tesislerinin yanında markalaşmak için paketleme tesislerinin de kurulacağını kaydeden Bahtiyar, “Tarımda markalaşmak için paketleme tesislerini de hayata geçireceğiz. İşlenen ürünlerin markalaşma çalışması yine Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri, gerekirse ortaklığı ile gerçekleşecek. Bu işleme ve paketleme tesislerini de üretim gerçekleşen hemen her bölgede kuracağız. Modern standartlardaki işleme ve paketleme tesisleriyle tarım üretimimizde bugüne kadar Denizli’nin en önemli eksikliklerinden olan markalaşma sorununu da aşmış olacağız” diye konuştu.

“ÜRETİCİMİZ DAHA ÇOK KAZANACAK, DENİZLİ’MİZ KALKINACAK”

Bahtiyar, gerek duyulan bölgelere soğuk hava depoları da yapacaklarını dile getirerek, “Tarımda Ar-Ge çalışmalarını da hızlandıracak, kooperatifler ve birlikler aracılığı ile planlı üretim ve satışı gerçekleştireceğiz. Böylelikle çiftçimiz daha çok para kazanacak, Denizli’miz kalkınacak” dedi.

“GİRİŞİMCİ DESTEK OFİSLERİ DENİZLİ’YE İYİ GELECEK”

Üreten Denizli Modeli’nde sadece tarımsal üretime değil; turizmden sanayiye, kültürden Ar-Ge’ye tüm alanlarda üretimin destekleneceğini ve artacağının altını çizen Bahtiyar, “Denizli’mize katkı sağlayacak her türlü üretim fikri bizim için değerli ve önemlidir. Bu fikirlerin yaşama geçirilmesi ve uygulanması için Girişimci Destek Ofisleri kurulacak. Bu ofisler Denizli’ye iyi gelecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi, özellikle ilçelerimizdeki yeni iş fikirlerinin hayata geçmesini sağlayacak uygun ortamları oluşturacak. Böylelikle her alanda Denizli Birlikte Üretecek ve Birlikte Kazanacak” diye konuştu.