20.06.2019, Perşembe
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Buldan’da Gülbay, DP’den belediye başkan adayı

Buldan’da Gülbay, DP’den belediye başkan adayı

Haber Merkezi - 8 Ocak 2019 Salı - 08:32 Buldan’da Gülbay, DP’den belediye başkan adayı

Denizli’nin Buldan ilçesinde siyasi anlamda bir klasikleşme yaşanıyor. Partilerinin aday göstermediği belediye başkanları, seçim yarışı için DP’ye koşuyor. 2014’ten sonra bu kez de CHP’nin aday göstermemesi üzerine istifa eden Mustafa Gülbay, DP’den belediye başkan adayı oldu.

Buldan’da son dakika gelişmesi yaşandı. Partisi tarafından aday gösterilmeyen ve 19 Aralık’ta CHP’den istifa eden Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın, 31 Mart yerel seçimi için adresi belli oldu. DP İl Başkanı Aşkın Çelik, “Buldan Belediye Başkan Adayımız Mustafa Gülbay” açıklamasını yaptı.

2014’ÜN TEKRARI GİBİ

Bu açıklamayla Buldan’da tarih tekerrür ediyor gibi. 2014 yerel seçiminde AK Parti’den aday gösterilmeyen Mustafa Fahri Şevik, DP’den yarışa katılmış, sağ oylarda yüksek miktarda bölünme sonucunda CHP adayı olan Mustafa Gülbay belediye başkanlığını kazanan isim olmuştu.

Şimdi kartlar yeniden dağıtılıyor. Bu kez Şevik, Cumhur İttifakı’nın MHP adayı gösterilirken, Gülbay ise DP’den başkan adaylığıyla rakibi olacak. Bakalım bu kez kazanan kim olacak?