22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Denizli, CHP-İYİ Parti arasında pazarlık masasındaki...

Denizli, CHP-İYİ Parti arasında pazarlık masasındaki il

Haber Merkezi - 5 Aralık 2018 Çarşamba - 12:21 Denizli, CHP-İYİ Parti arasında pazarlık masasındaki il

CHP ile İYİ Parti, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde ittifak oluşturmanın yollarını ararken, bazı büyükşehirler pazarlık masasında. O illerden birisi de Denizli. Sürekli köşe yazılarında konu oluyor Denizli. Bunlardan birisini de Sözcü’de Deniz Zeyrek yazdı ve İYİ Parti’nin Denizli’yi CHP’ye bırakılacağını iddia etti.

Yerel seçim takviminde yapraklar birer birer eksilirken, siyasi partiler adaylarını belirleyip açıklama çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, aday listelerinin tamamı henüz açıklanmış değil. Bunun en önemli nedeni de ittifak arayışları. İttifak için en çok konuşulan illerden birisi de Denizli. Genel seçimlerde oyları 300 bine ulaşan CHP ile İYİ Parti, 268 bin 289 oyu olan AK Parti’yi geçebilmek için ittifak arayışında.

Bu konuda bazı yazarlar, Ankara ve İstanbul karşılığında CHP’nin Denizli’yi İYİ Parti’ye bırakılacağı şeklindeki önerileri köşesine taşırken, Deniz Zeyrek de bugünkü yazısında İYİ Parti’nin Denizli’de CHP’yi destekleyeceğini iddia etti.

Zeyrek yazısında, “Ankara çok iddialı bir kent. İYİ Parti Ankara’yı alırsa karşılığında CHP’ye nerede destek verebilir? Görüşmede o iller netleşmiş. Eğer Ankara İYİ Parti’ye kalırsa, CHP Mersin’de zayıf bir adayla girerse, İYİ Parti Antalya, Bursa, Balıkesir, Denizli ve Adana gibi illerde CHP’ye destek verecek.
Bu şehirlerde milliyetçi oyların yüksek olduğu ilçeler de İYİ Parti’ye bırakılacak” ifadelerine yer verdi.