20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Bir 20’de 20 iddiası da Millet...

Bir 20’de 20 iddiası da Millet İttifakı’ndan

Haber Merkezi - 5 Mart 2019 Salı - 12:18 Bir 20’de 20 iddiası da Millet İttifakı’ndan

Millet İttifakı’nın Büyükşehir ile Merkezefendi ve Pamukkale belediye başkan adayları ile il başkanları kahvaltıda gazetecilerle buluştu. İttifakın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar da Cumhur İttifakı’nın temsilcileri gibi konuşup, Denizli hedefini “20’de 20” olarak açıkladı.

Millet İttifakı’nı oluşturan CHP’nin İl Başkanı Mahir Akbaba, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar, Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan ve Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, Denizli Gazeteciler cemiyeti’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında gazeteciler ile bir araya geldi.

AKBABA: DENİZLİ’Yİ BİRLİKTE YÖNETMEK İSTİYORUZ

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, kahvaltı sonrası düzenlenen basın toplantısında, yoğun tempoyla çalıştıklarını, mahalle ziyaretleri yaptıklarını, STK’ların yönetici ve üyeleri ile bir araya geldiklerini, pazaryerlerinde halka buluştuklarını, kalan 26 günü en iyi şekilde değerlendirip 31 mart’tan sonra Denizli’yi birlikte yönetmek istediklerini söyledi.

BOZKURT: ÇARE VE ALTERNATİF BİZİZ

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ise, ülkeyi içinde bulunduğu şartlardan, sıkıntılı süreçten çıkarmak için Millet İttifakı’nın kurulduğunu belirterek, “Bu kaostan çıkmak için çareler aranıyorsa çar de biziz, alternatif de biziz. Beka sorunu için bir araya gelen Millet İttifakı. Diğerleri çıkar için bir arada” ifadelerini kullandı.

DİVARCI: MARTIN SONU BAHAR, GÜZEL GÜNLER YAKIN

İttifakın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı da Millet İttifakı ile güzel bir güçbirliği yaratıldığını söyleyerek, “Amacımız; özlenen çağdaş hukuk devleti, özgürlükleri, laikliğin tam anlamıyla yaşandığı, üretimin paylaşıldığı bir ülke hedefini gerçekleştirmek. Zenginlikleri, güzellikleri denkçe dağıtmak, hizmet olarak geri döndürmek. Martın sonu bahar, güzel günler yakın” ifadelerini kullandı.

DOĞAN: BU İTTİFAKA İHTİYAÇ VARMIŞ

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan da seçim çalışmalarının iyi bir havada devam ettiğini belirterek, “Türkiye’nin ve Denizli’nin bu ittifakı ihtiyacı varmış. Çok güzel bir birliktelik yakaladık. Tek amacımız var Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyelerini kazanıp, sosyal demokrat belediyecilik hizmetini halkımıza sunmak” diye konuştu.

BAHTİYAR: ÇALGIN PROJELERİMİZ YOK

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar da iki partinin il ve ilçelerdeki teşkilatlarının özveriyle çalıştığını kaydederek, “Aynı partiymişiz gibi çalışıyoruz. Projelerimi yarın (çarşamba) günü yapılacak mitingde açıklayacağım. Benim öyle çılgın projelerim yok. Yapabileceklerimizi, süremiz içinde gerçekleştirebileceklerimizin sözünü vereceğiz. Sanayi, tarım ve turizmi kapsayan üretime dönük projelerimiz var. Bir projemiz de ulaşımla ilgili. Denizli-Çardak Havalimanı arasında Organize Sanayi Bölgesi’ni de kapsayacak raylı sistemle toplu taşımacılık projelerimizden birisi. Pamukkale ve şehir merkezinde de hafif raylı sistem ulaşım projelerini hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Cumhur İttifakı ‘20-0’ diyor. Sizin hedefiniz nedir?” sorusuna Bahtiyar, “Biz de ‘20’de 20’ diyoruz” yanıtını verdi.