20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. Bahtiyar: Hep birlikte kazanan Denizli

Bahtiyar: Hep birlikte kazanan Denizli

Haber Merkezi - 11 Mart 2019 Pazartesi - 19:28 Bahtiyar: Hep birlikte kazanan Denizli

Millet İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümt Bahtiyar, uygulayacakları "Üreten Denizli" modeli ile tüm Denizli'ye kazandıracaklarını söyledi.

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar Üreten Denizli modelinde tarım ile ilgili yapacaklarını anlattı. Çal’da esnaf ziyaretleri ve seçim ofisi açılışına katılan Bahtiyar, “Tarımda yapacağımız çok şeyler var. Kooperatif ve birlikler aracılığı ile çiftçilerin elinden tutacağız, çiftçimizin ortağı olacağız. Gübresinde mazotuna desteği biz vereceğiz. Yerli tohum bankalarından tohum ve fide dağıtımı yapacağız. Kooperatifler aracılığıyla tarımda yaşanan sorunları birlikte çözeceğiz” dedi.

“DOĞRUDAN ALIMLAR OLACAK”
Üretimin ardından işleme tesisleri ile katma değeri yüksek ürün satışı hedefleyeceklerini kaydeden Bahtiyar, “Bizler üretimi arttırmak için ilk adımda sizleri desteklemek adına ne gerekiyorsa yapacağız” diyerek, şöyle:
“Ekipman başta olmak üzere üretimi arttıracak her türlü desteği vereceğiz. Üretimin ardından ikinci aşamada ürünleri işleyerek katma değeri yüksek ürünler elde edeceğiz. Son aşamada ise ürünlerin pazarlanması konusunda üreticilerimizle birlikte olacağız. Pazarlamayı üretici birlikler ve kooperatifler aracılığıyla yapacağız. Yine Büyükşehir Belediyesi olarak doğrudan alımlarla da üreticimizin yanında olacağız. Eğer o yıl bir üründe zarar olacaksa biz Büyükşehir olarak bir taban fiyat belirleyerek sizden o ürünü alacağız. Sizleri tüccarların eline mahkum etmeyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, üretimden satışa, destekten doğrudan alımlara kadar geniş bir alanda üreticinin yanında olacak.”
Daha fazla ve kaliteli üretim için gayretle çalışacaklarının altını çizen Bahtiyar, “Üretimde sizin koordinatörünüz, gerektiğinde kaynak sağlayanınız, gerektiğinde ortağınız olmak istiyoruz. Hep birlikte güzel ve huzurlu bir Denizli istiyoruz. 31 Mart’ta bize destek verin, üreten Denizli’yi hep birlikte kuralım. Kolumuza girin hep birlikte yürüyelim” ifadelerini kullandı.

“MEVCUT BÜYÜKŞEHİR YETERSİZ KALDI”
İçelerde, mahallelerde eksiklerin çok fazla olduğunu savunan Bahtiyar, “Denizli’yi gezip dolaştığınız zaman Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde ve köylerde yetersiz kaldığını 5 yıl boyunca verdiği sözleri tutmadığını görüyoruz. Bizler belediyeyi alır almaz ilçemizdeki eksiklikleri hızla tamamlayacağız” diye konuştu.

“BAKLAN OVASI’NDA SULAMA SORUNU KALMAYACAK”
Çal bölgesindeki sulama sıkıntısına da dikkat çeken Bahtiyar, “Biz tarımda modern sulama yatırımları yapacağız. Çivril’de de bunun sözünü verdik. 5 yıl sonra Baklan Ovası’nda sulama diye bir sıkıntı kalmayacak. Pazaryerini de hemen projelendirip uygulayacağız. Belediyenin zorunlu görevi olan çalışmaları elbette yapacağız. Bunların yanında yapacağımız çok şey var. Bizler üretim diyoruz. Üreten Denizli diyoruz. Belediye sizi üretime teşvik edecek ve üretimlerinizden kazanmanızı sağlayacak” dedi.

“ÇAL’I TURİZMLE BULUŞTURACAĞIZ”
Çal’ın turizmden pay alması için de çalışmalar yapılacağını ifade eden Bahtiyar, “Bakın şu dağların arkasında Pamukkale var. Yılda 2 milyon turist geliyor ama günü birlik. Bizler sağlayacağımız altyapılarla burada turizmi geliştireceğiz. Uzunpınar yaylasına bir teleferik daha yapacağız. O bölgede bulunan eşsiz yayla ve vadilerde doğa turizmini canlandıracağız. Gözler üzerinden bu tarafa yapacağımız geniş yolla da Çal turizmine ivme kazandıracağız” dedi.