19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. MHP
  4. /
  5. MHP Denizli Büyükşehir adayını geri çekti

MHP Denizli Büyükşehir adayını geri çekti

Haber Merkezi - 6 Aralık 2018 Perşembe - 13:56 MHP Denizli Büyükşehir adayını geri çekti

Yerel seçimler için Denizli’de MHP’den AK Parti’ye jest. MHP daha önce Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Mimar Leman Deda Kalkan’ın adaylığını geri çekti.

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre, AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifak masasında çalışmalar sürerken, karşılıklı jestler de netleşiyor. Üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan eden MHP, iki ilde daha jest yapacak. Daha önce ismi açıklanan 100 aday arasında yer alan Denizli ve Erzurum adayları listeden çıkarıldı

Bu konuda ilk işaret MHP’den geldi. Daha önce açıklanan 100 aday arasından Denizli ve Erzurum çıkarıldı. O isimler Denizli’de adaylığı ilan edilen Leman Deda Kalkan ve Erzurum’da adaylığı ilan edilen Serdar Sevimli’ydi. Şimdilik açıklanan 100 isimden 98’i listede kaldı.

5 KENTTE AK PARTİ’DEN MHP’YE DESTEK

AK Parti ile MHP arasında yapılan ortak çalışma çerçevesinde, listeler resmen kesinleşene kadar değişiklik olabileceği de kulislerde konuşulanlar arasında. MHP Adana, Mersin, Manisa, Osmaniye ve Isparta’da adaylarını ilan etmişti. Yerelde ittifak çerçevesinde AK Parti’nin bu illerde MHP’ye jest yapması ve MHP adaylarını desteklemesi bekleniyor.