25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. CHP
  4. /
  5. Varlıker: İşten çıkarılanlar 150’yi bulacak

Varlıker: İşten çıkarılanlar 150’yi bulacak

Haber Merkezi - 4 Ekim 2018 Perşembe - 12:45 Varlıker: İşten çıkarılanlar 150’yi bulacak

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli gündemine düşen Merkezefendi Belediyesi’ndeki işten çıkarma iddialarıyla ilgili olarak “sayı 15 Ekim’e kadar 150’yi bulacak” açıklamasını yaptı.

Chp Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli gündemine bomba gibi düşen Merkezefendi Belediyesi’nde işten çıkarma iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. “Hak mı bu Subaşıoğlu? Böylesine bir krizde, bu insanları açlığa terk etmeniz hak mı? Ayıptır, yazıklar olsun!” ifadelerini kullanan Varlıker, şöyle devam etti:

“SUBAŞIOĞLU’NA SORULACAK”

“Geçtiğimiz günlerde TBMM’nin açılışı nedeniyle yazılı açıklama paylaşan ve ‘ekonomik kriz yok’ diyen Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün tekstilci ağabeyi konkordato ilan etmişti. Bugünün gündemine düşen üzücü haber ise, Merkezefendi Belediyesi’nden geldi. 15 Ekim tarihine kadar sayısı 150’yi bulacak belediye personeli işten çıkarılmaya başlandı. Her fırsatta ‘ekonomik kriz yok’ diyen AKP kurmayları, bir kez daha gerçeklerle yüzleşmiş ve söyledikleriyle de çelişmiş oldu. Cuma günü Merkezefendi Belediye Meclis toplantısında Subaşıoğlu’na parti grubumuz bu büyük sorunu soracaktır. Ekonomik kriz ve tasarruf nedeniyle iş akdine son verdiği personeli için ne cevap verecek, merak ediyoruz. Son derece kötü ekonomik süreçten geçiyoruz. Böyle buhranlı dönemlerde emekçi belediye personelini güvencesiz, umutsuz ve maaşsız bırakmaya kimsenin hakkı yoktur.

“TASARRUF İÇİN ÇARE İŞÇİYİ KAPI ÖNÜNE KOYMAK MI?”

Gösterişli ve görkemli açılışlara yüzbinlerce lira para harcayan Merkezefendi Belediyesi, tasarruf önlemleri çerçevesinde çareyi asgari ücretle çalıştırdığı emekçi işçiyi kapı önüne koymakta mı buluyor? Merkezefendi Belediyesi’ni kazandığımız 31 Mart tarihinden sonra bizim tasarrufumuz makam arabalarında, şatafatlı açılışlara son vererek olacaktır. Billboardlara, afişlere ve her türlü reklamlara ödenen bütçeyi kısarak olacaktır. Ama asla alın terinden olmayacaktır.

“NE ZAMAN AÇTIN, NE ZAMAN KOVDUN?”

İşten çıkarılmalar, özellikle yeni açılan tesislerdeki temizlik işçilerini, teknisyenleri, kafeterya çalışanlarını, güvenlik görevlilerini ve şoförleri kapsıyor. Ornaz Vadisi, Bereketler Toplantı Sergi Salonu ve Merkezefendi Kültür Merkezi açılışlarını şova dönüştürüp çok büyük paralar harcayan belediyemiz, ne yazıktır ki içindeki personele sahip çıkamamıştır. O mekanları güzelleştirecek ve o mekanlara anlam katacak emekçilerimizi işten çıkartarak tasarruf yapılmaz. Bu insafsızlıktır.

Biz buna duyarsız kalamayız. Hak mı bu, böylesine bir krizde bu insanları açlığa terk etmeniz. Ayıptır! Yazıklar olsun! Subaşıoğlu, Allah’tan da mı korkmuyorsunuz? İşten çıkarılan güvenlik görevlilerine her türlü hukuki desteği vermeye hazırız. CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığımıza başvurulması halinde dertleri dinlenecek ve mağduriyetlerin giderilmesi için her türlü yardım yapılacaktır.Unutulmamalıdır ki 31 Mart 2019 tarihinden sonra bizim belediyecilik anlayışımız ile hepiniz işinizin başına geri döneceksiniz.”