25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Subaşıoğlu’na ‘mahallemizin çocuğu verdiği sözleri tutmadı’ eleştirisi

Haber Merkezi - 10 Şubat 2019 Pazar - 00:42 Subaşıoğlu’na ‘mahallemizin çocuğu verdiği sözleri tutmadı’ eleştirisi

Merkezefendi’de Muhammet Subaşıoğlu’nun yaşadığı Yenimahalle’nin sakinleri ve esnafı, 2014 seçimlerinde kendilerine verilen kapalı yüzme havuzu, park ve bahçe sözlerini yerine getirmediğini söyleyerek, CHP’nin Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan’a dert yandı.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan hangi mahalleye gitse, kime dokunsa bin ah, bin dert işitiyor. Verilen sözlerin tutulmaması, kapılarının 5 yıldır çalınmamasından şikayet eden vatandaşlar en çok da ilgisizlikten yakınıyor.

Seçim çalışmalarını sokak sokak dolaşarak, ilçe sakinlerine tek tek ulaşarak sürdüren Şeniz Doğan, bugün Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun yaşadığı Yenimahalle’de vatandaşlarla görüştü, Karahasanlı Pazarı’nda esnafın derdini dinledi.

MAHALLESİ BİLE DERT YANDI

Bir kahvehanede mahalle sakinleriyle bir araya gelen, daha sonra esnafı gezen Şeniz Doğan, ilgiyle karşılandı. Vatandaşlar, kendi mahallesine bile verdiği sözleri tutmadığını ifade ederek, Subaşıoğlu’ndan dert yandı. Mahalleliye göre, 2014 seçimlerinde verilen kapalı yüzme havuzu, park ve bahçe sözleri yerine getirilmedi.

PAZAR ESNAFININ SORUNLARI ORTADA

Gün içinde Kahasanlı Pazaryerini de gezen Şeniz Doğan, esnafın diğer Pazar esnaflarına benzer şikayetleriyle karşılaştı. Merkezfendi Belediyesi’ne yüksek kira verdiklerinden ve elektrik ücretini ödemekte zorlandıklarından şikayet eden pazar esnafı, çatılarının olmamasının da ayrı bir sorun teşkil ettiğini söyledi.

“ONLAR UNUTUR SEÇMEN UNUTMAZ”

Vatandaşların ciddi boyutta sıkıntı içinde olduğunu gözlemlediklerini belirten Şeniz Doğan, verdiği sözleri yerine getiremeyen bir yönetim anlayışının, ikinci bir dönem için halktan oy istemeye hakları olmadığını vurguladı. Doğan, “Onlar verdikleri sözleri unutmuş olabilirler ama Merkezefendi seçmeni bu vefasızlığı unutmaz” diye konuştu.

Doğan, verdikleri tüm sözleri tutacaklarının altını çizerken, pazaryerlerinin çatısına güneş enerji panelleri yaptırarak esnafa ücretsiz elektrik tesis edeceklerini sözlerine ekledi.