20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. CHP
  4. /
  5. Ahmet Divarcı: Akhan’da Toplu Konutlar Yükselecek

Ahmet Divarcı: Akhan’da Toplu Konutlar Yükselecek

Haber Merkezi - 12 Mart 2019 Salı - 17:12 Ahmet Divarcı: Akhan’da Toplu Konutlar Yükselecek

Millet İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı CHP’li Ahmet Divarcı, Akhan’ın kendi dönemlerinde kazanan olacağını, bu bölgede toplu konutların yükseleceği projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Millet İttifakı CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, ilçeyi adım adım gezerek vatandaş buluşmalarına devam ediyor. Divarcı&’nın bu kez durağı Akhan’dı. Bir eve konuk olan Divarcı, “Sorunları çözen belediyecilik anlayışı için geliyoruz” diyerek, projelerini anlattı.

ÇÜRÜKSU YENİ BİR YAŞAM ALANI OLACAK

Akhanlıların yıllardır yaşadığı en önemli sorunlarından olan Çürüksu Deresi ile ilgili önemli projeleri olduğunu kaydeden Divarcı, “Akhan hem tarihi hem de coğrafi güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken mahallelerimizden biri. Ancak bu zamana kadar hak ettiği önemi göremedi, farkındayız. Bu noktada çözüm odaklı bölgeye yatırımlarımızdan bir diğeri de Çürüksu Deresi’nde olacak. Deremizin çevresinde düzenleme çalışmaları yapacağız. Artık Çürüksu Deresi kaderine terk edilmiş görüntüsü ile değil, bütün Akhanlıların buluşma noktalarından biri olarak adından söz ettirecek” dedi.

GÜVENLİ YOL GÜVENLİ AKHAN

Bölgenin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalan üst geçit projelerinin ikincisini hayata geçireceklerini bildiren Divarcı, “İlçemizdeki bütün hemşehrilerimizin can güvenliği bizlerden sorulur. Bölgedeki trafik akışının yoğunluğu nedeniyle Akhan’ımıza ikinci bir üst geçit ihtiyacı duyulduğunu biliyoruz. Bu sorunun çözümü içinde ikinci bir üst geçit çalışmasını hayata geçireceğiz. Üst geçit çalışmalarımızın yanı sıra Aktepe – Akhan yolunda da düzenleme ve asfaltlama çalışmaları yaparak trafik akışını daha modern ve güvenli hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“TOPLU KONUTLAR YAPILACAK”

Mahalle sakinlerinin ekonomik sorunlarını da dinleyen CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Yaşadığınız bu sorunların çözümü ‘Derman Belediyecilik’ anlayışımızın işleyişinde mevcut. Bizler ilk günden bugüne hep aynı şeyi söyledik. ‘Ekmeğinizi büyütmeye geliyoruz’ dedik. Bu söylemimizi Akhan’da da tekrar ediyoruz. Hane sahibi olamayan ancak yıllardır ev alma hayalleri olan vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Akhan’da Toplu Konut çalışmalarına başlayacağız. Bütün yer ve etüt çalışmalarını yapıyoruz. Bu yalnızca bir seçim propagandası değil, seçimlerin ardından hayat bulacak çalışmamız olacak. Yine bu bölgede inşa edeceğimiz Halk Ekmek ve Halk Süt tesislerimizle hem bölgede yeni bir istihdam kaynağı yaratacak hem de halkımızın ucuz gıda tüketimini desteklemiş olacağız. El ele vererek sorunlarımızın üstesinden gelecek ve Pamukkale’mizi birlikte bir marka konumuna ulaştıracağız” diye konuştu.