23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. CHP
  4. /
  5. Karaca: Bakanlığın adı değişti, kadının adı...

Karaca: Bakanlığın adı değişti, kadının adı yine yok

Haber Merkezi - 4 Ağustos 2018 Cumartesi - 11:31 Karaca: Bakanlığın adı değişti, kadının adı yine yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın isminin değiştirildiğini, ancak yine kadının adı olmadığını belirtti ve bunu eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yazılı açıklamasında, 4 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Çalışma Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın adının 15 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak değiştirildiğine işaret ederek, “Bakanlığın adından kadının çıkarılması yetmezmiş gibi, bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirilmesi kadınların toplumsal hayata eşit katılımını imkansızlaştırdı” ifadesini kullandı.

Bakanlığın adını daha bir ay geçmeden değiştirip ailenin öne alınmasına dikkat çeken Biçer Karaca “Aileyi ötelemedik, öncelik verdik diye halka yalan söyleyecekler yine. Kadınlar yıllardır ‘Kadın Bakanlığı’ kurulmasını isterken, kadını tamamen yok sayıyorlar. Kadını iyice aile içine hapsediyorlar. Biz kadının adının yokluğuna, üstüne üstlük bakanlıkların birleştirilmesine itiraz ediyoruz. Tabelalardan silebilirsiniz, kadının adı yok diyebilirsiniz. Cevabımız kadınlar vardır her yerde” dedi.