23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. CHP
  4. /
  5. Doğan: Sağlığa eşit erişim sağlayacağız

Doğan: Sağlığa eşit erişim sağlayacağız

Haber Merkezi - 19 Haziran 2018 Salı - 12:00 Doğan: Sağlığa eşit erişim sağlayacağız

CHP Denizli Milletvekili adayı Şeniz Süzek Doğan, sağlık hizmetlerinin ücretsiz sunulmasını ve eşit erişim sağlayacaklarını söyledi.

CHP Denizli 7. sıra milletvekili adayı Şeniz Süzek Doğan, seçim gezileri kapsamında Sevindik Mahallesi’ni ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinleyen Doğan, CHP’nin sağlık alanındaki projelerini anlattı.

Sağlık hizmetlerinin ücretsiz sağlanması ilkesini benimseyeceklerini, katılım payı, ilave ücret ve benzeri ödemeleri kaldıracaklarını ifade eden Doğan, prim ödemiş olmayı sağlık hizmeti almanın ön koşulu olmaktan çıkaracaklarını, aile sigortası kapsamındaki tüm yurttaşların primlerini Hazine’den karşılayacaklarını ve genel sağlık sigortası borçlarının tamamını sileceklerini belirtti.

Kişi başına düşen sağlık personeli sayısını kademeli olarak AB ülkeleri düzeyine çıkaracaklarını, hekim ve sağlık personeli dağılımındaki bölgeler arası eşitsizlikleri gidereceklerini kaydeden Doğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hastane ve doktor randevu telefonlarını ve sağlık kurumlarına erişim için kullanılan toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz yapacağız. Kademeli sevk sistemini yeniden hayata geçirerek, vatandaşların sevk zinciri içerisinde istedikleri sağlık kuruluşu ve hekime gidebilmelerini sağlayacağız. Kadınlar ve Çocuklar Kadınlara ve çocuklara yönelik sağlık taramalarına süreklilik kazandıracağız. Her annenin ihtiyacı olan vitaminleri ücretsiz sağlayacağız. Engellilerin, hastanelere servis araçları ile randevulu olarak gelebilmelerini sağlayacağız. Bakıma muhtaç hastalar için Aile Merkezileri ile entegre şekilde hasta bakım merkezleri kuracağız. Kanser, demans, alzheimer hastaları ve yatağa bağımlı olan hastalara hasta bakım merkezlerinde sağlık ve bakım hizmetleri vereceğiz. Her 100 bin kişi için bir kamu tıp merkezi açacağız. Laboratuvarların ve görüntüleme ünitelerinin de bulunacağı kamu tıp merkezlerinde uzman hekimler, aile hekimleri ve diş hekimleri ile 7/24, nitelikli sağlık hizmeti sunacağız. Kent merkezlerindeki hastaneleri kapatmayacak, bu hastanelerin altyapı ve insan kaynaklarını geliştireceğiz. Uygun bir planlama ile doktorların her hastaya en az 15 dakika zaman ayırmalarını sağlayacağız. Tüm vatandaşlarımızın sağlığa eşit erişimini sağlayacağız. Vatandaşımız rahat edecek.”