19.11.2018, Pazartesi
11 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

POLİTİKA

28 Ekim 2018 Pazar
10:20

Engin ÜNAL / D20HABER

CHP’de büyükşehir ve 14 ilçe için 24 başvuru oldu

CHP’de aday adaylığı için başvuru süresi sona erdi. Büyükşehir için tek aday adayı başvuru yaparken, 14 ilçede ise 23 başvuru oldu.

CHP’de büyükşehir ve 14 ilçe için 24 başvuru oldu

CHP’de 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için aday adaylığı başvuru süresi 26 Ekim Cuma günü sona erdi. Altı ilçede birden fazla aday adayı başvurusu alınırken, sekiz ilçede aday adaylığı için birer isim başvuru yaptı. Beş ilçede ise aday adayı başvurusu olmadı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE TEK ADAY ADAYI

Geçmiş yıllarda belediye meclis üyeliği yapan, 2014 yerel seçimlerinde Merkezefendi Belediye Başkanlığına aday olan Arif Balkanay, bu kez Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı olarak başvuruda bulundu.

PAMUKKALE’DE 1, MERKEZEFENDİ’DE 3 İSİM

En fazla seçmenin bulunduğu Pamukkale’da aday adaylığı için başvuru yapan tek isim Jeoloji Mühendisi Ahmet Divarcı.

Merkezefendi’de ise, eğitimci Sabri Yıldız, eski ilçe başkanı Sedat Demirci ve Avukat Şeniz Süzek Doğan aday adaylığı için başvuru yaptı.

EN FAZLA ADAY ADAYI BEKİLLİ’DE

CHP’de en fazla aday adayı Bekilli’den çıktı. Denizli’nin en az nüfus ve seçmene sahip ilçelerinden birisi olan bu ilçede, halen başkanlık görevini sürdüren Mustafa Başkafa ile birlikte Türkan Keyik, Zeki Yıkıcı ve İsmail Karapınar aday adayı oldu.

AK PARTİLİ ESKİ BAŞKAN BU KEZ CHP’DEN ADAY ADAYI OLDU

Sosyal demokrat olarak bilinen, ancak 2004-2014 yılları arasın AK Parti’den iki dönem Çal Belediye Başkanı seçilen Hasan Gündüz, 2019 yerel seçimlerinde CHP’den aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

BU İLÇELERDE BAŞVURU OLMADI

CHP’nin oy oranının düşük olduğu Tavas, Kale, Çameli, Beyağaç ve Babadağ’da ise belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan olmadı.