25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

CHP’li Doğan’dan ‘gülümseyen ilçe sözü

Haber Merkezi - 28 Ocak 2019 Pazartesi - 19:23 CHP’li Doğan’dan ‘gülümseyen ilçe sözü

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Av. Şeniz Doğan, ilçede değişim rüzgarı yaşatmak ve vatandaşın yüzünü güldürmek için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyleyerek, "gülümseyen bir ilçe" sözünü verdi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Av. Şeniz Doğan, seçim çalışmaları kapsamında ilçeyi adım adım geziyor. Bazen bir sokak vatandaşları selamlayan, bazen Sanayi Sitesi’nin yollarını adımlayan Doğan, sohbet edip, istek ve sorunları dinliyor.

ŞEMİKLER’DE DERE ISLAHI TALEBİ

Şemikler Mahallesi’nde vatandaşların yoğun ilgi ile karşıladığı genç siyasetçi, mahallenin sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Doğan, vatandaşlardan gelen Şemikler Deresi’nin ıslah edilerek, rekreasyon çalışması sonrası piknik alanı olarak değerlendirilmesi talebine seçimin hemen ardından projenin Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşınacağı sözünü verdi.

“ORTAK AKILLA YÖNETİM”

Merkezefendi’ye hizmet konusunda halkın fikrine önem vereceklerini vurgulayan Doğan, “Sizlerle istişarede bulunacağız, birlikte hareket edeceğiz. Bu bölgede yaşayan, kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin fikrini alarak ortak akılla bir yönetim modeli oluşturacağız. Hepsinden önemlisi de sizlerin istek, şikayet ve taleplerini asla kulak ardı etmeyeceğiz. Sorunların kangren haline gelmesini değil çözüm yollarını konuşacağız. Bizim hedefimiz, çözüm odaklı hizmetler üreten bir belediyecilik anlayışı ile gülümseyen, mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline gelmektir” dedi.

ASKERLERE TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ

Şeniz Doğan, askere gidecek olan Şemikler Mahallesi’nden Oğuzhan Demir ve Sevindik Mahallesi’nden Mevlüt Çiftçi’nin asker yemeklerine de katıldı. Başkan adayı Doğan, Demir ve Çiftçi’ye hayırlı teskereler dileyerek, üzerinde Atatürk resmi bulunan Türk Bayrağı hediye etti. Burada bulunan vatandaşlarla sohbet eden Doğan, daha sonra mahalle ziyaretleri kapsamında Karaman Mahallesi’ne geçti.

“PROJELERİMİZİ VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİ ŞEKİLLENDİRECEK”

Karaman Mahallesi’nde bulunan kıraathaneleri dolaşan Şeniz Doğan, mahalle halkının ilgisiyle karşılaştı. Karaman Mahallesi’nin kronikleşen sorunlarına ilçe belediyesinin ilaç olmadığını söyleyen vatandaşlar, Şeniz Doğan’dan mahallenin sorunlarının çözülmesini istedi.

“ADETA ÇAMUR DERYASI”

Çalışmalarına erken saatlerinde esnaf ile birlikte kepenk kaldıran Doğan ve CHP Milletvekili Kazım Arslan, esnafın sıkıntılarını dinledi. Esnaf, 3. Sanayi Sitesi’nin yollarından yakındı. Doğan, “Çamur deryası haline dönmüş yolları ve sokakların sorununa çözüm üreteceğiz. Hep birlikte el ele vererek, sorunlarınıza çözüm üreteceğiz. Çevre düzenlemeleri yaparak 3. Sanayi Sitesi’nin çehresini değiştireceğiz” diye konuştu.

“EKONOMİK SIKINTILAR BİTMİYOR”

Ekonomik sorunlar nedeni ile elemanlarını süresiz izne çıkardıklarını belirten esnaf, durumlarının daha da kötüye gittiğini anlattı. Esnafı ayağa kaldıracaklarını belirten Doğan, “Üreten ve çalışan Merkezefendi’yi yaratmak için yola çıktık. Öncelikle esnafımıza destek olacağız. Bizler esnafı destekleyerek, Merkezefendi ilçemizi marka haline getireceğiz” ifadesini kullandı.

“ZABITA SERT DAVRANMASIN”

Merkezefendi Belediyesi zabıta ekiplerinin bölgeye gelerek kendilerine sert davranması konusunda sıkıntılar yaşadığını anlatan esnaf, bu durumun ortadan kalkmasını istedi. Doğan da “Kimsenin böyle bir şeye hakkı yok. Bizim belediyecilik anlayışımızda bu sorunların hiçbirisi ile karşılaşmayacaksınız. Çalışanlarımız da güler yüzlü ve esnafın dostu olacak” dedi.