25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

CHP’li Doğan, projelerini DTO Meclisi’nde anlattı

Haber Merkezi - 30 Ocak 2019 Çarşamba - 20:47 CHP’li Doğan, projelerini DTO Meclisi’nde anlattı

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Denizli Ticaret Odası (DTO) Meclisi toplantısına katılarak kendini, Merkezefendi için hayallerini ve projelerini anlattı. “Üreten bir Merkezefendi yaratmak için yola çıktık” diyen Doğan’ı meclis üyeleri ilgiyle ve dikkatle dinledi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, seçim gezileri kapsamında konuk olduğu DTO Meclisi’nde üyelere seslendi. Doğan, Denizli’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan DTO’nun meclis üyelerine kendisini tanıttı, Merkezefendi’ye yönelik hayallerinden ve projelerinden bahsetti.

SİYASETTEN DEĞİL HİZMETTEN BAHSETTİ

1 Nisan sabahından itibaren Merkezefendi Belediyesi’nde kimseyi ayrıştırmadan herkese hizmet etmek, tüm gönüllere dokunmak için çabalayacağını ifade eden Doğan, herkese eşit ve adil hismet yapılacağının altını çizdi. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile birlikte katıldığı tolantıda kendinden emin, iddialı ve kararlı bir duruş sergileyen Doğan’ın herkesi kucaklayıcı üslubu dikkat çekti. Varlıker, yerel seçim yarışında tarafsız bir hizmet yarışında olduklarını anlatmak adına söz almadı.

“ÜRETEN BİR MERKEZEFENDİ”

Konuşmasında üreten bir Merkezefendi vurgusu yapan Doğan, “Üreten bir Merkezefendi yaratmak için yola çıktık. Ekonomik sorunlarımızın ortadan kalkması için üretmemiz gerektiğinin farkındayız. Her birlikte el ele vererek Merkezefendi Belediyesi’ni üreten bir vizyon ilçe haline getireceğiz” dedi.

“GENÇ İSTİHDAMINI ARTTIRACAĞIZ”

Özellikle işsizliğin kanayan yara haline geldiğini vurgulayan Doğan, “Gençler iş bulamıyor, işveren ise eleman. Merkezefendi Belediyesi olarak genç istihdamının artacağız. Sanayicimiz ve iş dünyamız ile el ele vererek ve birlikte hareket ederek sorunlarımıza çözümleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“OTOPARKLAR YETERSİZ”

Meclis üyelerininin sorularını da yanıtlayan Doğan, otopark sorunuyla ilgili soruya “Denizli’nin bitmeyen bir park sorunu var. Vergiler alınıyor, fakat otoparklar yetersiz kalıyor. Bu duruma çözümlerimiz elbette olacak. Ama öncelikle vatandaşları toplu taşıma araçlarına yönlendirmeliyiz. Hepimiz iş dünyasının hareketinin içerisinde bir yerlere yetişme derdindeyiz. Bizler örnek olalım ki, vatandaşlarımızda toplu taşımalara yönlensin” yanıtını verdi.

KONUŞMASIYLA ALKIŞ ALDI

Merkezefendi’de değişim zamanının başladığını vurgulayan Doğan, etkileyici konuşması sonrası meclis üyelerinden alkış aldı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve Meclis Başkanı Salih Sarıkaya’ya bu önemli davet için teşekkür eden Doğan, DTO buluşması ile ilgili olarak, “Bu davet ve organizasyon bile başlı başına değişimin işaretçisi. Bana güvenen, beni umut olarak gören, ses veren, el uzatan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TARAFTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan, Denizlispor taraftar grubu Yeşil Cephe, geçen hafta Denizlispor’un ev sahipliğinde oynanan Adana Demirspor maçında açık tribünde kendileri ile birlikte maç izleyen CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan’ı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret edip, teşekkürlerini dile getirdi.

Ziyarette, deplasman maçlarına ulaşım için Doğan’dan otobüs temini ile ilgili destek isteyen taraftarlara, “Şehrimizin markası Denizlispor’umuz bizim için çok değerli. Takıma gönül veren tüm taraftarımızın yanında olacağız. Başkan olduğum takdirde her deplasman maçı için belediyemizden sizler için otobüs temini yapılacak” diyerek, Denizlispor’u destekleyen taraftarların her zaman yanında olacağını belirtti.

“HEM ESNAF HEM VATANDAŞ DERTLİ”

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Adalet Mahallesi’nde kurulan açık pazaryerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Doğan, kendine yakın ilgi gösteren pazar esnafının sorunlarının en kısa sürede çözüleceğine söz verdi.

sonra aynı mahallede bir kıraathane de vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Adayı Doğan, ilçe belediyesinden beklentilerini dinleyerek, çözüm yollarını aktardı. Adalet Mahallesi’nde Doğan’a destek sözü veren vatandaşlar, samimi ve sıcak yaklaşımı nedeni