25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Doğan’dan Çınar’a peyzaj ve ışıklandırma sözü

Haber Merkezi - 5 Şubat 2019 Salı - 21:51 Doğan’dan Çınar’a peyzaj ve ışıklandırma sözü

CHP Merkezefendi Belediye Başkanı Adayı Şeniz Doğan, ilçe belediyesinin sorunlarıyla ilgilenmediği söyleyen kafe işletmecilerine “sizlere güler yüzlü hizmet vereceğiniz ortamları yaratacağız, bölgede ışıklandırma ve peyzaj düzenlemesi yapacağız” sözünü verdi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Denizli Kafe İşletmecileri Derneği (KAFEDER) yönetici ve üyeleri ile Çınar’da bir araya geldi. Açık alanları olduğu halde nargile satışı noktasında ilçe belediyesi tarafından kendilerine sıkıntı yaşatıldığını ifade eden işletme sahipleri, belediye yönetiminin tavrından şikayet etti.

“Şehrin en kalabalık noktasında olmamıza rağmen hizmetlerimizi geliştirmek yerine, yaşatılan sıkıntılar ile uğraşıyoruz” diyen işletme sahipleri, belediye yöneticilerinin “sorunlarınızı çözeceğiz” diye kendilerini çağırdığını, problemlerine çözüm getirmediğini söyledi.

“MEVCUT YÖNETİM SÜREKLİ ZORLUK ÇIKARIYOR”

Önemli harcamalar yaparak açtıkları işletmelerinde uygun açık alanlar bulunmasına rağmen nargile satışı noktasında zorluk çıkarılmasını eleştiren KAFEDER üyelerine seslenen Doğan “Bahçe ve açık alanlarınız noktasında yeriniz uygun ise zorluk çıkarılması iyi niyetli bir yaklaşım olamaz. Denizlili vatandaşlarımızın iş, soluklanmak için kullandığın en önemli merkezlerden birindeyiz. Bu bölgedeki esnafa zorluk çıkaran değil destek olan bir anlayış ile hareket edeceğiz” dedi.

“SORUNLARINIZI EL ELE ÇÖZECEĞİZ”

İşletme sahiplerinin canlı müzikle ilgili yakınmalarına da değinen Doğan “Yönetmelikler ortada, bizler sorun üreten değil, el ele çözüm üreten bir anlayışla hareket edeceğiz. Sizlerle el ele vererek, vatandaşlarımız ve diğer esnafımızı mağdur etmeden çözüm yolları oluşturacağız. Büyük yatırımlar ile açılan işletmelerinizde, misafirlerinize gönül rahatlığı ile güler yüzlü hizmet sunabilmeniz için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

“PEYZAJ VE IŞIKLANDIRMA SÖZÜ”

Bölgenin Denizli için bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan “Çınar bölgesinde peyzaj ve ışıklandırma çalışması yaparak, daha albenili alanlar yaratacağız. Biliyorsunuz, sloganımız ‘Gülümse Merkezefendi’. Bu sloganımıza uygun şekilde sizlerin ve müşterilerinizin yüzünü güldürecek çalışmalara birlikte imza atacağız” ifadelerini kullandı.

ADLİYE ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ile birlikte Denizli Adliyesi’ni de ziyaret etti. Kendisi de avukat olan Şeniz Doğan, adliye binasında meslektaşları ve adliye çalışanları ile bir araya geldi. Doğan’a meslektaşlarının ilgisi yoğundu. Belediye başkanlığı görevini adil ve her vatandaşa eşit hizmet üreten bir şekilde yerine getireceğine emin olduklarını belirten hukukçular, Doğan’a başarı diledi. Şeniz Doğan da adliye çalışanlarına teşekkür etti ve adil bir yönetim sergileyeceğine söz verdi.