22.08.2019, Perşembe
21 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu

Doğan: Vatandaş beni bağrına bastı

Haber Merkezi - 7 Şubat 2019 Perşembe - 23:06 Doğan: Vatandaş beni bağrına bastı

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, "Vatandaş beni bağrına bastı" diyerek, 31 Mart’ta her kesimin oyunu alıp başkan seçileceğine inandığını söyledi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, katıldığı televizyon programında, ön seçimden itibaren yaptığı çalışmaları ve projelerini anlattı.

Seçim tecrübesine dikkat çeken Doğan, çok farklı seçim süreçlerinde çalıştığını, bu konuda tecrübesinin olduğunu, 31 Mart’a kadar yoğun bir şekilde çalışmaya devam edip toplumun her kesimiyle kucaklaşacağını ama her kesimin oyunu alacağını vurguladı.

SORUNLARI BİLEREK YOLA ÇIKTIM

24 seçimleri öncesine kadar Merkezefendi Belediye Meclis Üyeliği yaptığını anımsatan Doğan, Merkezefendi 23 ilden daha büyük olduğunu, ancak Merkezefendi’deki mahallelerin sorunlarını bilerek yola çıktıklarını belirtti. Doğan, “Bizler bu yola çıkarken, yapılanları, eksiklikleri, sorunları bilerek çıktık. Önemli olan mahallenin eksiklerini gidermek. Gerçekçi projelerle yola çıktık. Gerçekten ihtiyacı karşılayacak ve bölgeyi rahatlatacak projelerimiz var. Katılımcı belediyecilikten yanayız. Her mahalleye eşit hizmet etmek istiyoruz. 4-4,5 yıldır yapılan hiçbir şey yok. Koca kocabinalar var ama içinde ruh yok. İnsanların yüzünü güldürecek projeler önemlidir. İnsanların yüzünü de yaralarına merhem olarak güldürebiliriz” dedi.

“BELEDİYEMİZ KADINLARA EKMEK KAPISI OLACAK”

Merkezefendi Belediyesi’nin kadınlara ekmek kapısı olacağını ifade eden Doğan, “Çalışma alanında olan kadınlarımızdan kreş, etüt ve kurs merkezi talepleri geldi. Bizler her mahallede, bu taleplerin yerine getirileeceği sözünü verdik. Kadın istihdamında bu projeler çok önemli. Kurs merkezlerimiz olacak. Ama bu merkezde kadınlarımızın isteklerine ve taleplerine göre kurslarımız açılacak. Yevmiye ile kursumuzu tamamlayacaklar ve Merkezefendi Belediyesi kadınlarımıza ekmek kapısı olacak” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ’Yİ İSTİHDAMLA KALKINDIRACAĞIZ”

Büyük bir ekonomik kriz olduğuna dikkat çeken CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kayıtlı olan yüzde 17 civarında ama ben bundan daha fazla olduğunu düşünüyorum. İşsizlik bu kadar fazla iken bina, park, bahçe yapmamızın hiçbir anlamı yok. Biz istihdama dayalı projelerle işsizliği azaltmak, Merkezefendi’yi kalkındırmak için çalışacağız. Kadın kooperatifi kuracağım. Burada el emeklerini satarak, istihdamı sağlayacağız. Kadının toplumda yeri olsun ve ekonomik özgürlüğünü eline alsın istiyoruz.

“SOKAKLARIMIZDA SANAT ÜRETİLECEK”

Denizli’mize baktığımızda Çınar Meydanı gözde bir yer. Bende oğlumu alışveriş merkezine götürmek yerine kafelere götürüp, insanlarla olmasını sağlıyorum. KAFEDER ile toplantılar yaptığımızda, işletmecilerimizin sorunlarının tamamen çözülebilecek olduğunu, fakat çözülmediğini gördük. Bu sorunların hepsini çözeceğiz. Başkan olduğum takdirde oğlumla yine o sokağa gidip, oturacağım. Mesela, o sokağın güzelleşmesi için ışıklandırma yapılacak. Hatta sokağımızı sanat sokağına çevireceğiz. Gençlerimiz orada ister gitar çalsın. Önemli olan bu sokaklarımızda sanatın üretilmesidir.

“MESLEK ODALARIYLA ORTAK AKIL YÜRÜTECEĞİZ”

Yapısal bir proje varsa, Mimarlar Odasının görüşü alınmalı. Fikir alışverişleri ile proje geliştirilmeli. Odalarımızdan kimin alanı ise ortak akıl yürüterek, onların da projelerde söz sahibi olmasını sağlayarak düzeni değiştireceğiz.

“ÖNEMLİ OLAN İNSANLARA DOKUNABİLMEK”

Projeleri vaat etmek çok kolay. Önemli olan, yapabileceğimiz, o insanlara dokunabileceğimiz projeleri anlatmak. Yoksa herkes, sözde her şeyi yapar.

“VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR”

Çok güzel tepkiler alıyorum. Gücüme güç katıyor, motive ile çalışmalarıma daha çok hız veriyorum. Tabii ki rehavete kapılmadan çalışıyoruz. Oylarını güvenerek bana vereceklerini söylüyorlar. Merkezefendi’de kadın aday çok güzel bir enerji yarattı. Sadece kadınlarımız değil; erkek arkadaşlarımız da “Neden olmasın, değişim, kadın eli mutlaka olmalı” diyor. Vatandaş artık değişim istiyor.

“GÖZLEMLERİMİ ŞEHRE YANSITACAĞIM”

Yurtdışı seyahatlerimde şehirlerin dokularını inceledim. Büyükşehir adı altında büyükşehir olmuyorsunuz. Kent dokusunu insanlarla buluşturmak gerekiyor. Fiziki sıkıntılar çözüldükten sonra aşağı mahallelerimizi kültür ve sanatla da buluşturmak istiyorum. Örneğin Londra’da gözlemlediklerimi Denizli’ye de yansıtarak, ilçemizi daha güzel bir hale getirmemiz gerekiyor.

“ANNE AYDINLANMAYI SAĞLAR”

Denizli, Ege’nin incisi. Fakat, Merkezefendi ilçemizin bazı mahallelerinde kadınımız okuma yazma bilmiyor. Çınar’a kendi başına çıkmıyor, çocuğum gitsin diyor. Bu kadınlarımızın aydınlanmasını sağlayacağız. Toplumun temeli ailedir ve ailenin aydınlanmasını anne, kadın sağlar.

“VATANDAŞIMIZ BENİM SAMİMİYETİMİN FARKINDA”

Alanda çalışırken vatandaşlarımız benim samimiyetimin farkında. Yapmacık değilim, yapmacık olamıyorum ve bunu anlıyorlar. Bu enerjim karşı tarafa geçtiği için vatandaş beni bağrına bastı. 31 Mart günü verdikleri oyların hiçbirisi heba olamayacak. Bunu 1 Nisan gününden itibaren görecekler. Artık Merkezefendi’de vatandaşlarının yüzleri gülecek. Mart’ın sonu bahar!”