20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. CHP
  4. /
  5. Doğan: Gümüşçay ve Hacıeyüplü’nün sorunları 1...

Doğan: Gümüşçay ve Hacıeyüplü’nün sorunları 1 yılda çözülecek

Haber Merkezi - 4 Mart 2019 Pazartesi - 22:53 Doğan: Gümüşçay ve Hacıeyüplü’nün sorunları 1 yılda çözülecek

Millet İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı CHP’li Şeniz Doğan, ziyaret ettiği Hacıeyüplü ve Gümüşçay mahallelerinin tüm sorunlarının bir yıl içinde çözüme kavuşturulacağının sözünü verdi.

Millet İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı CHP’li Şeniz Doğan, ziyaret ettiği Hacıeyüplü ve Gümüşçay mahallelerinin tüm sorunlarının bir yıl içinde çözüme kavuşturulacağının sözünü verdi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Hacıeyüplü ve Gümüşçay mahallelerinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Doğan, mahalle halkının 5 yıldır hizmet alamadıkları için mevcut yönetimden şikayetçi olması üzerine “Bir yıl içerisinde sorunlarını çözeceğiz. Ancak asıl hedefimiz sosyal belediyeciliğin nimetlerinden faydalanmanızı sağlamak. Bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

HACIEYÜPLÜ’DE YOĞUN İLGİ

Çalışmaları sırasında Şeniz Doğan’ı Hacıeyüplülü belediye meclis üyesi adayları, Necdet Yılmaz ve Uğur Güzin de yalnız bırakmadı. Hacıeyüplü Mahallesi’nin ilk defa 2 meclis üyesi adayı çıkardığına dikkat çeken Doğan, “Mahallenizin iki evladı bizlerle beraber Merkezefendi’yi yönetmeye aday oldu. Vereceğiniz destek ile yönetimde söz hakkı elde ederek tüm sıkıntılarınızı çözmeye söz veriyoruz” dedi.

GÜZİN HEMŞERİLERİNE SESLENDİ

Toplantıda konuşan Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi adayı Uğur Güzin, “Ben İYİ Parti’den, Necdet abim CHP’den Millet İttifakı’nın meclis üyesi adaylarıyız. Bu konu da çok şanslıyız. Burada el ele verip hem Merkezefendi’ye hem Hacıeyüplü’ye en iyi hizmeti sunacağız. İki meclis üyesi ile daha güçlü bir Hacıeyüplü hedefine ulamak istiyoruz. Desteğiniz ile bunu başaracağız. Hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

YILMAZ: BAŞKAN HACIEYÜPLÜ’YE EMANET

Necdet Yılmaz ise, “Burada neler yapıldığını, neler yapılmadığını çok iyi biliyorsunuz. Bin yıllık tarihe sahip, Anadolu’nun Türkler tarafından kullanılan ilk yerleşik bölgesi olan Hacıeyüplü Mahallesi çok önemli bir tarihe sahiptir” diyerek, şunları söyledi:

“Bugün de sanayi bölgesi olarak çok büyük katma değer üretiyoruz. Ancak karşılığını hizmet olarak alamıyoruz. Bu duruma, Uğur Güzin ve benim de içinde bulunduğumuz Millet İttifakı olarak son vereceğiz. Şeniz Doğan’a ve bize güvenin. Ben Şeniz Doğan’a güveniyorum. Sevgili başkanımı size, sizi de Allah’a emanet ediyorum”

GÜMÜŞÇAY’DA VATANDAŞ HİZMETLERDEN ŞİKAYETÇİ

Gümüşçay Mahallesi’ni de ziyaret eden Şeniz Doğan ve ekibine dert yanan vatandaşlar, Hacıeyüplü’de olduğu gibi hiçbir hizmet alamadıklarından şikayet etti. Mahallelerinde Merkezfendi Belediyesi’nden en temel belediyecilik hizmetlerini dahi göremediklerini söyleyen vatandaşlara köstebek yuvasına dönen yolları ve kaldırımları yapacağı sözünü veren Doğan, “Az evvel Hacıeyüplü sakinlerine verdiğim sözü burada yineliyorum. Gümüşçaylı dertlerinden 1 yıl içinde kurtulacak” açıklamasında bulundu.

KADINLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Sivil toplum kuruluşlarına ayrı bir önem veren ve kendisi de pek çok STK’da yöneticilik yapan Şeniz Doğan, Yıldızlar Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen kahvaltıya katıldı. Dernek üyelerinin isteklerini dinleyen Şeniz Doğan, STKlara kar amacı gütmeyen etkinliklerinde ücretsiz salon vereceği sözünü yineledi. Doğan, ayrıca kadınlara ve çocuklara yönelik projelerinde STK’lar ile fikir alışverişlerinin de devam edeceğini söyledi.

Yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdüren Doğan, önemli bir bölümünü Başkarcı’ya ayırdığı hafta sonunda ayrıca Servergazi ve Yenişehir Mahallleri’nde de kahveneleri dolaştı, esnaf ziyaretleri yaptı. Çat kapı kahvehane sohbetlerinde bu iki bölgede Doğan ilgi muhtazamdı.