23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. CHP
  4. /
  5. Akbaba: Kimseyi dışlamayacağız, ötekileştirmeyeceğiz

Akbaba: Kimseyi dışlamayacağız, ötekileştirmeyeceğiz

Haber Merkezi - 17 Haziran 2018 Pazar - 21:00 Akbaba: Kimseyi dışlamayacağız, ötekileştirmeyeceğiz

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, hiç kimseyi inancı ve kimliğinden dolayı dışlamayacaklarını ve ötekileştirmeyeceklerini söyledi.

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve yönetim kurulu üyeleri, bugün Çivril, Çal ve Bekilli ilçelerine bayram ziyareti gerçekleştirdi. Bayramlaşan, istek ve sorunlarını dinleyen Akbaba, CHP’nin projelerini ve sorunlara yaklaşlımını anlattı.

Her gün birkaç ilçeyi ziyaret ederek halkla bir araya geldiklerini kaydeden Akbaba “İktidar dinsel, etnik ve siyasal kimlikleri birbirine karşı kullanmakta, açılım adı altında gizli pazarlıklar, çözüm görüntüsünde inandırıcılıktan uzak vaatler üretmektedir. Her bir açılım fiyasko ile sonuçlanmakta, her bir açılım başka bir toplum kesiminin ötekileştirilmesi ile sona ermektedir. Tek adam rejimi, karşılaştığı her sorunu, daha büyük sorunlar ve krizler yaratarak aşmaya çalışmaktadır. Var oluşunu adeta toplumsal kutuplaşmanın sürekli tırmandırılmasına bağlamaktadır. AKP’nin Kürt sorununu çözme vaatlerinin akıbeti de benzer olmuştur. AKP, Kürt sorununun çözümü için bir hukuki yapı oluşturmaktan kaçınarak, gayrı resmi mekanizmaları ve merdiven altı süreçleri uygulamaya sokmuştur” dedi.

AKP hükümetlerinin çıkarcı ve samimiyetsiz açılımlarının vaatlerin ötesine geçmediğini ifade eden Akbaba, “Türkiye’de toplumun etnik, dinsel, mezhepsel ve yaşam tarzı ekseninde kutuplaştırılması, artık sürdürülemez bir noktaya gelmiştir. Tek adam rejimi ve şahsileşmiş parti devletinin, tüm yurttaşlarımızı kucaklamayan, ortak bir paydada buluşturmayan anlayışı, Türkiye’yi kalkınmış ve demokratik ülkelerin gerisinde bırakmaktadır. AKP’nin Cumhuriyet tarihiyle hesaplaşma çabası, ülkenin yetişmiş insan kaynaklarına ve ilerleme motivasyonuna zarar vermektedir. Toplumsal barış için gerekli güven ve huzur iklimi ortadan kaldırılmaktadır. İşte bu koşullarda CHP, hiçbir yurttaşımızı inancı, kökeni ve kimliği nedeniyle dışlamayacak ve ötekileştirmeyecektir. Her bir bireyi demokratik bir yurttaşlık anlayışıyla kucaklayacaktır. Özgürlükçü yurttaşlık siyasetimizin ve Cumhuriyet anlayışımızın gereği budur” diye konuştu.