23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. Zeybekci: Denizli’nin enerjisine 2,5 milyar liralık...

Zeybekci: Denizli’nin enerjisine 2,5 milyar liralık yatırım yapıldı

Haber Merkezi - 12 Haziran 2018 Salı - 13:16 Zeybekci: Denizli’nin enerjisine 2,5 milyar liralık yatırım yapıldı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, enerji alanında Türkiye’nin büyük yol kat ettiğini, bundan Denizli’nin de payını aldığını, ilde son 15 yılda enerji ve tabii kaynaklar alanında 2,5 milyar liralık yatırım yapıldığını bildirdi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti iktidarı döneminde Denizli’ye yapılan enerji yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Zeybekci, “Enerji ve doğal kaynaklar sektörünün her alanına yatırım yapıyoruz. Hamdolsun bugüne kadar söz verdiğimiz ne varsa yaptık, Denizli’mizin ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştık. Bizler halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inanarak çalıştık. Birileri gibi farazi sözlerle vatandaşımızı oyalamadık. Vatandaşımızın ihtiyacı neyse tespit edip yatırımlarımızı bu doğrultuda planladık. Gönlümüzdeki bu vatan aşkı, Denizli sevdası sürdükçe de son nefesimize kadar bize verilen her görevin hakkını vermeyi borç biliriz” açıklamasını yaptı.

Benzer şekilde 2003-2018 Nisan ayı arasında madencilik sektörüne 27,6 milyon lira, petrol ve doğalgaz sektörüne 257,8 milyon lira yatırım yapılmasını sağladıklarını belirten Zeybekci, “Bu yatırımların devamı için gece gündüz çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti’ye gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza bizlere bu zamana kadar göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkürü borç bilirim. İnşallah bu can bu bedende oldukça ilk günkü aşkla hizmetlerimize 24 Haziran’dan sonra da devam edeceğiz. Sadece enerji alanında değil tüm alanlarda şahlanan bir Türkiye şahlanan bir Denizli için yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Zeybekci, Denizli’ye son 15 yılda enerji ve tabii kaynaklar alanında 2,5 milyar lira yatırım yaptıklarını kaydederek, “İhtiyaca cevap verdik, vizyon şehrimizin elektrik üretimini artırdık. AK Parti hükümetleri olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde modern dünyanın şartlarına uyum sağlayabilecek her türlü yeniliği takip ettik. Özellikle Enerji alanında Türkiye’de büyük yol kat edildiğini görüyoruz. Tüm bu yatırımlardan Denizli’miz de elbette payına düşeni aldı, almaya da devam edecek. Allah’ın izni milletimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühle yolumuza 24 Haziran’dan sonra ilk günkü aşkla devam edeceğiz” diye konuştu.