22.08.2019, Perşembe
21 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu

Tin: Ekonomiye pranga vurulmasına fırsat vermeyeceğiz

Haber Merkezi - 24 Ocak 2019 Perşembe - 14:03 Tin: Ekonomiye pranga vurulmasına fırsat vermeyeceğiz

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ekonomiye pranga vurmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini, Türkiye’nin yürüyüşüne zarar vermek isteyenlerin karşısında olmayı sürdüreceklerini belirtti.

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Şahin Tin, ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tin, açıklamasında “Ülkemizin başarıyla ilerleyişini durdurmak için yollarımıza dikenler de dökseler, cesaretle ve kararlılıkla hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz. Ekonomimize pranga vurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İş dünyasının ne kadar yanındaysak iş âlemi ile ilgili olumsuz algılar yayma peşinde olanların da üretime istihdama ve ülkemizin yürüyüşüne zarar vermek isteyenlerin de bir o kadar karşısında olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin son dönemde hızlı bir büyüme trendi yakaladığını kaydeden Tin, “Türkiye’yi 16 yılda 3,5 kat büyüttüysek bunda şüphesiz iş âleminin girişimcilerimizin ve yatırımcılarımızın payı çok yüksektir. Türkiye dünyaya açılıp, ‘Bu pazarda ben de varım’ diyerek ciddi bir rekabet içinde efor sarf ediyorsa bunun temelinde yine iş aleminin ve iktidarımızın ortak akılla aynı yöne doğru yürüyor oluşu yatmaktadır. Bugüne kadar Türkiye olarak özellikle ekonomi alanında koyduğumuz bütün hedeflere ulaşmanın haklı gururunu yaşadık. İnşallah içinden geçtiğimiz dalgalı süreci de atlatarak yeni dönemde de ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükseltmek için yine ortak akılla güç birliği yaparak yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Biz bu anlamda özveriyle ve fedakârlıkla mücadele eden özellikle sanayicilerimize, yatırımcılarımıza, girişimcilerimize, esnafımıza ve bu toprakta emekle çalışan tüm vatandaşlarımıza inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

“FIRSATÇILARA AMAN VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’yi ekonomik hedeflerinden uzaklaştırmak isteyen her türlü girişime karşı kararlılıkla mücadele etmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Tin, “İş dünyamızın her zaman yanında olacağız. Finans kaynaklarına erişimleri başta olmak üzere karşılaştıkları zorlukları aşmaları konusunda da çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemeye devam edeceğiz. Ekonomi alanında özellikle son dönemlerde akıl ve mantıkla izah edilemeyecek bir sürece tanıklık ediyoruz. Kur ve enflasyondaki dalgalanmayla asla orantılı olmayan ve ekonomik verilerle ifade edilemeyen bir süreç yaşıyoruz. Fiyat artışları ile ilgili her gün yeni bir fırsatçının izahı mümkün olmayan bir akıl oyunuyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu tarz fırsatçı yaklaşımla ticaret yapan, bu anlayışla üretim ve istihdam yaptığını diline dolayan hiçbir anlayışa ve yaklaşıma geçit verilmeyecektir” diye konuştu.