22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. Tin: Bu belayı da savacağız

Tin: Bu belayı da savacağız

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2018 Cumartesi - 17:17 Tin: Bu belayı da savacağız

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ülke ekonomisine yönelik saldırılara karşı halkı birlik olmaya davet ederek, “Birlik olacağız. Birliğimizi ve dirliğimizi kimseye bozdurtmayacağız. Allah’ın izniyle kimse de bozamayacak. Hep birlikte bu saldırının da üstesinden geleceğiz. Bu belayı da savacağız” ifadesini kullandı.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 22. Kaledavaz Biber Festivali’ne katıldı. Burada stantları gezen, vatandaşlarla sohbet eden Tin, festivalin açılışında da bir konuşma yaptı. Kale halkının her zaman AK Parti’nin yanında olduğunu belirten Tin, “Kale ilçemiz, Denizli’de hep bizimle birlikte oldu. Kale de hak ettiğini aldı. Kaleli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kale’ye güzel hizmetler getirildi. Bundan sonra da Kale ne istiyorsa vermeye devam edeceğiz. Çünkü siz bunu hak ediyorsunuz. Kale’nin çalışkan insanları, her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor. Kale biberi, tütünü, turizmi ile ekonomimize önemli katkılar sağlıyor. Kale ilçemiz büyümeye devam edecek” dedi.

“EKONOMİMİZE SALDIRIYORLAR”

Konuşmasında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Tin, “Türkiye gerçekten çok sıkıntılı dönemlerden geçti. Son 5-6 yıldır her türlü kötülüğü yapmaya çalıştılar ve devam ediyorlar. Gezi olaylarıyla, yargı darbesiyle, medya darbesi ile bu ülkenin üzerinde oyunlar oynamak isteyenler çıktı. Ama sizlerin desteği ile bunların hepsi bertaraf edildi. 15 Temmuz darbe girişiminde de aynı oyunu oynamaya çalıştılar. Ama halkımız, kahramanca, yiğitçe, cesurca bir karşı duruş sergiledi, oyunları bozdu, FETÖ’cüleri yerle bir etti. Allah’ın izniyle, PKK’yı da, PYD’yi de DAEŞ’i de yok edeceğiz. Ve bu ülke refaha erecek. Bu bizim Türkiye olarak hakkımızdır. Allah’a şükür güçlü bir liderimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu ülkeyi en iyi noktaya getireceğiz, yükselteceğiz” diye konuştu.

“BİR OLALIM, DİRİ OLALIM, İRİ OLALIM”

Türkiye’nin yeni bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu, şu anda ekonomik darbe girişiminde bulunulduğunu kaydeden Tin, sözlerine şunları ileve etti:

“Ekonomimizi bozmaya çalışıyorlar. Doları yükseltmek istiyorlar. Altını fahiş fiyatlara getirmek istiyorlar. Enflasyonu yükseltmek istiyorlar. Faizleri yükseltmek istiyorlar. İşte buna hep beraber, toplum olarak engel olmalıyız. Birlikte olacağız. Birliğimizi ve dirliğimizi kimseye bozdurtmayacağız. Allah’ın izniyle kimse de bozamayacak. Hep birlikte bunun da üstesinden geleceğiz. Bu belayı da savacağız. Amerika’sı da, batısı da, kuzeyi de, güneyi de, her nereden gelirse gelsin, bu saldırıları alt edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Hep birlikte bunu başaracağız. Yeter ki, biz sağlam duralım, inançlı olalım, işimizi en iyi şekilde yapalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım.”