23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Tin: Aydın-Denizli otoyolu 3 yılda bitecek

Haber Merkezi - 12 Haziran 2019 Çarşamba - 09:32 Tin: Aydın-Denizli otoyolu 3 yılda bitecek

AK Parti Milletvekili Şahin Tin, ihalesi onaylanan Aydın-Denizli otoyolunun 5.3 milyar liraya malolacağını ve 3 yılda bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

AK Parti Milletvekili Şahin Tin, 26 Mart’ta ihalesi yapılan Aydın-Denizli otoyolunun ihalesinin 11 Haziran 2019 itibariyle onaylandığını, inşaatın başlaması için bütün hazırlıkların başladığını açıkladı. Projenin 5,3 milyar liraya malolacağını ifade eden Tin, “Otoyolun yapım süresi 3 yıl olarak planlandı. Söz konusu otoyolun 140 kilometresi ana gövde, 14 kilometresi de bağlantı yolu olmak üzere toplam 154 kilometre uzunluğunda olacak. Otoyol bünyesinde 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 19 viyadük ile 5 hizmet tesisi bulunacak. Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol ayrım kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar’a, oradan da Nazilli, Kuyucak, Buharkent ve Sarayköy’ün güneyinden devam ederek Denizli’de son bulacak” dedi.

“EMEK VERDİK, BAŞARDIK”

Aydın-Denizli otoyolunun büyük ve maliyeti yüksek bir proje olduğunu kaydeden Tin, “Bu nedenle kamuoyunun da tanık olduğu üzere ilmek ilmek işlediğimiz bir süreç yaşadık. Sabır ve emek isteyen bir projeydi. Denizli’nin yıllardır hayali olan bu proje ile ben de AK Parti’mizin siyaset sahnesine çıktığı ilk yıllarda İl Başkanlığımdan bu yana bizzat alakadar oldum. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci Beyefendi başta olmak üzere, hayalimiz olan bu projeye birçok milletvekilimiz, il başkanımız, bürokratımız emek verdi. Bizi hayalimize kavuşturan sürece katkı koyan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ’NİN HAYALİ GERÇEK OLUYOR!”

Projenin başta turizm olmak üzere ekonomik anlamda büyük kazanımlar getireceğini vurgulayan Tin, “Aydın-İzmir arasında yapılan ve uzun yıllardan beri kullandığımız otoban üzerinden geçerken hep büyük hayaller kurardık. ‘Aydın-Denizli arasında da böyle bir yol olsa ve daha rahat ve güvenli bir yolculuk yapsak’ derdik. İnşallah artık bu hayalimize kavuşmamıza ramak kaldı.‬ Kısa sürede tamamlanması planlanan Aydın Denizli arası otoban projesi ile memleketimiz Denizli’den artık zaman kaybı yaşamadan daha rahat ve güvenli bir şekilde Aydın ve İzmir’e ulaşacağız.‬ Aydın-Denizli otoyolu, güvenli ve hızlı ulaşımın yanı sıra kentimize ekonomik anlamda da kazanç getirecek. Turizm yolu artık daha güvenli olacak. Devamında Antalya’ya uzanması öngörülen otoyol ile Denizli, turizm güzergâhının odağına yerleşmiş olacak. Diğer yandan İzmir limanına yük taşımacılığı artık daha hızlı ve konforlu olacak” diye konuştu.