22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. Erdoğan: Denizli ile aramızda gönülden gönüle...

Erdoğan: Denizli ile aramızda gönülden gönüle yol var

Haber Merkezi - 10 Haziran 2018 Pazar - 16:08 Erdoğan: Denizli ile aramızda gönülden gönüle yol var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta geldiği Denizli ile aralarında gönülden gönüle giden bir yol olduğunu, Denizli'ye 16 yıldır hizmet ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlediği mitingde sıcak havaya rağmen coşkulu ve kalabalık bir topluluğa seslendi. Miting alanındakileri Özay Gönlüm derlemesi ve Denizli şişesiyle selamlayan Erdoğan, “Her fırsatta geldiğimiz Denizli ile aramızda gönülden gönüle giden bir yol var” dedi.

Denizli’nin istihdamın, üretimin, ihracatın, kalkınmanın, huzurun, geleceğe güvenle bakmanın kıymetini çok iyi bildiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Denizli huzur,istikrar, güven ortamının bozulmasına izin verir mi? Vermez. Bu seçimde tercihinizi hizmet siyasetinden yana, güçlü meclisten yana olmak için AK Parti’yi destekleyin. Vakit birlik olma vakti, Denizli vakti, Türkiye vakti diyorsunuz. İnşallah sizlerin destekleriyle Türkiye şahlanacak. Ülkeyi koalisyonlara, belirsizliklere mahkum etmedik. Demokrasi, proje ve yatırım hedeflerimizden taviz vermedik”

MUHARREM İNCE VİDEOSU İZLETTİ

Konuşmasının bir bölümünde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili söylediklerini aktaran bir video izleten ve İnce’nin “Erdoğan’ın 6 kez yendiği bu yönetimi yine yenecektir” sözlerini dinleten Cumhurbaşkanı, “Muharrem böyle diyorsa doğrudur” ifadesini kullandı.

DENİZLİ YATIRIMLARINI ANLATTI

Konuşmasında Denizli’ye yaptıkları yatırımlara da değinen Erdoğan, 16 yılda Denizli’de 22,5 katrilyon liralık yatırım yapıldığını, iktidara geldiklerinde öncelikle Denizli-Aydın arasındaki bölünmüş yolu yaptıklarını anımsattı. Erdoğan şunları kaydetti :

“Denizli’ye 3 bin 777 yeni derslik kazandırdık. Üniversite öğrencileri için 5 bin 90 kişilik yurt yaptık. Şimdi Denizli’nin şanına uygun bir stat yapacağız. Ama bir şartımız var, Denizlispor Süper Lig’de olacak. İngilizlerin Hyde Parkı varsa bizim de millet bahçelerimiz var. Stadın yerine millet bahçesi yapacağız.

Denizli’ye 11 hastane olmak üzere 28 sağlık tesisi kazandırdık. Bin 50 yataklı şehir hastanesi ihale asamasında. TOKİ vasıtasıyla 11 bin 400 konut yaptırdık. Bizden önce Denizli’de 65 kilometre bölünmüş yol vardı. Biz geldik 358 kilometre bölünmüş yol yaptık. Çevre yolu ve Honaz Tüneli devam ediyor. Yollarla ilgili projelerin tutarı 723 milyon lira. Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesini 21 Haziran’da yapıyoruz. Ortaklar-Denizli arasındaki demiryolu etap etap yenilenecek. Hızlı tren projesi 2023 hedeflerimiz arasında. Çardak Havalimanı’na yeni bir terminal yapılacak.”

PAÜ 2’YE BÖLÜNECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bir üniversitenin de müjdesini vererek, “Pamukkale Üniversitesi’ni ikiye bölelim diyoruz. Honaz tarafina ikinci üniversiteyi kurmuş olacağız” diye konuştu.

Fotoğraf: AA