20.06.2019, Perşembe
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. Devecioğlu: YSK’nın vereceği Honaz kararına saygımız...

Devecioğlu: YSK’nın vereceği Honaz kararına saygımız sonsuzdur

Haber Merkezi - 7 Nisan 2019 Pazar - 19:17 Devecioğlu: YSK’nın vereceği Honaz kararına saygımız sonsuzdur

Honaz’da yerel seçime Cumhur İttifakı’nın adayı olarak giren ve son olarak İl Seçim Kurulu kararıyla belediye başkanlığını 1 oy farkla kaybettiği açıklanan Turgut Devecioğlu, Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelecek karara saygılı olacaklarını belirtti.

Yerel seçimlerin üzerinden bir hafta geçen ve sessizliğini yazılı açıklamayla bozan Cumhur İttifakı adayı Honaz Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu, şunları kaydetti:

“31 Mart 2019 Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimi sonrası ilk defa açıklama yapıyorum. Gerekçesi ise, seçime dair tarafımıza ulaşan usulsüzlüklerin tespiti ve buna ilişkin hukuki süreçlerin sağduyulu bir şekilde işletilmesiydi.

Bulanık suda balık avlamak isteyenlerin aksine milletimizin iradesinin tam ve doğru olarak tecelli etmesi adına sükunetimizi koruduk. Bundan sonrada aynı şekilde sağduyulu davranmaya devam edeceğiz. İlçe ve İl Seçim Kurulu’nun kararlarında olduğu gibi Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilecek olan her türlü karara da saygımız sonsuzdur.

Bizim tek sevdamızın Honaz olduğunu 15 yıl boyunca ilçemize yaptığımız hizmet ve icraatlarımız ile nakış nakış dokuyarak ortaya koyduk. Bugüne kadar şahsıma ve partimize teveccüh gösterip, Cumhur İttifakı’na oy veren ya da vermeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bizim Honaz sevdamız ve Honaz’a hizmet aşkımız ömrümüz vefa ettikçe sürecek.”