22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. AK Parti’de e-temayül 18 Kasım’da yapılacak

AK Parti’de e-temayül 18 Kasım’da yapılacak

Haber Merkezi - 6 Kasım 2018 Salı - 11:37 AK Parti’de e-temayül 18 Kasım’da yapılacak

AK Parti'de yerel seçimlerde belediye başkanı aday adayı olacaklar için e-temayül yoklaması yapılacak. İlk kez uygulanacak e-temayül yoklamasının tarihi 18 Kasım olarak açıklandı.

AK Parti’de 2019 yerel seçimleri için takvim işlemeye başladı. Belediye başkan aday adayları için başvuruların alınmasına dün başlandı. Başvurular 12 Kasım’da sona erecek. Ardından 18 Kasım’da e-temayül yoklaması gerçekleştirilecek. Oylama elektronik ortamda 10.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılacak.

SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?

E-temayül yoklamasında sistem şöyle işleyecek: Genel merkezden gelecek komisyon başkanı ve üyeleri kimlik kartları karşılığında manyetik kartları dağıtacak. Bu kartlar kişiye değil, ilçeye uyarlı olacak. Kartı alan kişi istediği kabinde oyunu kullanabilecek.

Bu arada belediye başkanlığı ile ilgili “Alternatif olarak kimi yazarsınız” diye de yoklamada bir soru sorulacağı, oy kullanacaklar dilediği kişinin ismini verebilecek.

Halen görevde olan belediye başkanları aday adaylığı için başvuruda bulunmayacak. Ancak temayül yoklamasına katılacaklar.

KİMLER OY KULLANACAK?

E-temayül yoklamasında il ve ilçe teşkilatı başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetim kademesi ile 622 mahalle temsilcisi oy kullanacak.