23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. AK Parti 17. Kuruluş yılını kutluyor

AK Parti 17. Kuruluş yılını kutluyor

Haber Merkezi - 13 Ağustos 2018 Pazartesi - 17:25 AK Parti 17. Kuruluş yılını kutluyor

AK Parti, kuruluşunun 17’nci yılını kutlarken, Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Başkanı Necip Filiz, birer mesaj yayınladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, mesajında, “14 Ağustos 2001’de çıkılan bu kutlu yolculukta, ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine adım adım taşıyan Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tüm yol arkadaşlarına şahsım ve ülkem adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek, şunları kaydetti:

“Kurulduğu ilk günden itibaren amacı sadece bu millete hizmet etmek olan AK Parti, Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aynı inanç ve ruhla yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz’da yapılan hain kalkışmada istediklerini elde edemeyenler, bugün Türkiye’yi ekonomi üzerinden şekillendirmeye çalışıyor. Necip milletimiz geçmişte olduğu gibi yine milli bir duruş ile bu duruma gereken en sert tepkiyi gösterecektir. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı istemeyenlerin asıl gayesi, ülkemizi kuşatarak kendi istek ve arzularına göre egemenlik sağlamaktır. Daha önce olduğu gibi önüne birçok engel konulan, yok edilmek için her türlü senaryolar düzenlenen ülkemiz, milletimizin desteği ile her zaman ayakta kalmayı başarmış ve sonsuza kadar da ayakta kalmaya devam edecektir.”

FİLİZ: AK PARTİ TÜRK SİYASETİNE DEĞER KATTI

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz de 17 yıl önce AK Parti’nin “her şey Türkiye için” diyerek yola çıktığını ve Türk siyasi hayatına yüksek değerler kattığını ifade etti. Filiz’in açıklaması şöyle:

“AK Parti Kurulduğu günden bu güne kendisini millete adamış AK kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmıştır. Kurulduğumuz günden bu güne Türkiye’nin büyümesini istemeyenler, milleti büyütmeye ant içmiş AK Parti’yi hedef olarak gördüler. Karanlık odaklar her türlü kirli oyunlarını partimiz ve milletimiz üzerinde oynadılar. Ne 17-25 Aralık’taki ne de 15 Temmuz’daki hain oyunlar milletimizi, partimizi, devletimizi parçalamaya yetmedi. Şimdi de ekonomimize çok yoğun bir saldırı var. Hiçbir şer oyunu bu birlikteliğimizi bozamayacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ekonomik saldırıyı da Allahın izni ve milletimizin desteğiyle kazanacağız. 2023’e 5 yıl kala milletimizden aldığımız destekle Türkiye, ekonomisiyle, demokrasi anlayışıyla, hür inanç ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındaki yerini alacaktır.”