19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. Genel
  4. /
  5. Büyükşehir Belediyesi’nden 14 yılda 16 köprülü...

Büyükşehir Belediyesi’nden 14 yılda 16 köprülü kavşak

Haber Merkezi - 5 Aralık 2018 Çarşamba - 14:36 Büyükşehir Belediyesi’nden 14 yılda 16 köprülü kavşak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 14 yılda 16 köprülü kavşak yaptıklarını belirterek, "Bir zamanlar trafik keşmekeşi içerisinde yer alan bir şehirden; köprülü kavşakları ile örnek, imrenilen bir dünya kenti haline gelen Denizlimize yakışanı yaptık" dedi.

Kent trafiğini rahatlatmak amacıyla 14 yılda 16 köprülü kavşağı hizmete sokan Denizli Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenleme çalışması tamamlanma aşamasına getirilen Üçgen Köprülü Kavşakları, İstasyon, Sümer, Sanayi, Zafer Katrancı, Hal, Zeybek, Dokuzkavaklar, Orhan Abalıoğlu, Pamukkale, Müfide Tekin Ada, Deliktaş, Fatih, Kayıhan, Bağbaşı ve Bozburun Köprülü Kavşakları ile özellikle şehirlerarası trafik akışını hızlandırdı.

ULAŞIM YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Köprülü kavşakların yanında Akhan virajında düzenlemeye giden Büyükşehir Belediyesi, geçirdiği Şehit Er Doğan Acar Yaya Üst Geçidi ile Üniversite Yaya Üst Geçidi gibi 14 adet yaya üst geçidini tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Yaya güvenliğini ön planda tutan yatırımlardan vatandaşlar memnun kaldı.

DENİZLİMİZE YAKIŞANI YAPTIK

Bugüne kadar 16 adet köprülü kavşağı hizmete sunduklarını ve Denizli’nin giriş çıkışlarında yaşanan trafik keşmekeşliğinin ortadan kaldırıldığını vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Göreve geldiğimizde Denizli’de bir tek köprülü kavşak yokken bu gün bu sayı 16’ya ulaştı. Bir zamanlar çevre illerin hatta ilçelerinin yollarına gıpta ederek bakardık. Şimdi ise Türkiye’nin birçok şehrinden kentimizdeki yollara, kavşaklara, üst geçitlere gıptayla bakıyorlar. Kente kazandırdığımız köprülü kavşaklar ile hem zamandan kazanırken hem de yollarımız daha güvenli ve konforlu hale geldi. Bir zamanlar trafik keşmekeşi içerisinde yer alan bir şehirden; köprülü kavşakları ile örnek, imrenilen bir dünya kenti haline gelen Denizlimize yakışanı yaptık” dedi.