23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Miniklerden resim sergisi

Haber Merkezi - 14 Haziran 2019 Cuma - 18:11 Miniklerden resim sergisi

Denizli Ticaret Odası (DTO)ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD)’nin birlikte düzenlediği “Hayalimdeki İş İnsanı” Resim ve Kompozisyon Yarışması’na katılan öğrencilerin eserleri, Forum Çamlık AVM'de sergilendi.

Öğrencilerin iş insanlarına bakış açılarını görmek, hayal güçlerini irdelemek ve gelecekte seçecekleri meslekleri ile eğilimlerini belirlemek amacıyla Denizli Ticaret Odası ve AYSİAD tarafında düzenlenen yarışmaya, resim dalında katılan öğrencilerin eserleri, Forum Çamlık AVM’de sergilendi.

MİNİKLERİN SERGİSİNE İLGİ BÜYÜK OLDU

Alışveriş merkezinin müşterilerinin yanı sıra farklı yaş gruplarından çok sayıda insanın ilgi gösterdiği serginin açılışına DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Hikmet Alpaslan ve Yakup Öğütcen, AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Catlık, AYSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrenciler ile velileri katıldı.

“ESERLERİN HER BİRİ DERS NİTELİĞİNDE DEĞERLİ”

Sözkesen,yarışmada dereceye giren çocukların eserlerinden çok etkilendiğini, bazı resimlerin ders niteliğinde olduğuna ifade etti Zaman zaman seminer ve konferanslarda bazılarını gerekirse telif haklarını ödeyerek kullanmak istediğinide dile getiren DTO Başkan Yardımcısı Sözkesen, “İnanın bu eserlerden çok etkilendim; telif haklarını ödemek koşuluyla faydalanmak da istedim. Gençleri, eserlerini ve başarılarını görünce, bir kez daha fark ettik ki ülkemizin geleceği emin ellerde. Hepsini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Denizli Ticaret Odası olarak, eğitim ile gençlerimiz ve çocuklarımız söz konusu olduğunda, elimizden gelen her şeyi yaptık, yapıyoruz. Eğitim ve gençlerimiz söz konusu olunca bizde herkes seferber oluyor. Onlar geleceğimiz ve geleceğimizi elbirliğiyle en iyi şekilde inşa edelim istiyoruz.” dedi.

ESERLER KİTAP HALİNE DE GETİRİLECEK

Yarışmanın fikir babası AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık ise, Cumhuriyet’i kuran Ulu Önder Atatürk’ün, ülkenin geleceğini gençlere emanet ettiğini vurguladı. Catlık,“Biz de iş adamları olarak,yarınlarımızın emanet edildiği gençlerin geleceği nasıl tasarlayacaklarını, nasıl hayal ettiklerini görmek ve irdelemek istedik. İş dünyasından bir sivil toplum örgütü olarak, yarışmaya katılan gençler sayesinde çok önemli veriler elde ettik.Bugünde halkımızın beğenisinesunduk. 16 hazirana kadar sergimizi gezmek isteyen öğretmenlerimizi, velilerimizi ve vatandaşlarımızı Forum Çamlık AVM’yebekliyoruz.” diye konuştu.

Catlık, eserleri kitap haline getireceklerini belirtti.