22.08.2019, Perşembe
21 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu

Kalite çıtasını yükselten DTO, TSE denetiminden geçti

Haber Merkezi - 18 Ocak 2019 Cuma - 12:57 Kalite çıtasını yükselten DTO, TSE denetiminden geçti

Hizmetlerinde kaliteli çalışmayı prensip edinen ve bunu Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) aldığı 5 Yıldızlı A sınıfı akreditasyon belgesi ile tescil ettiren Denizli Ticaret Odası (DTO), kalite standardını yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile müşteri memnuniyeti belgelerini yenilemek ve aşama atlamak isteyen oda yönetimi, çabasının karşılığını almak üzere.

DTO, TS ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi belge yenileme ve geçiş denetimi, TS ISO 14001-2015 Çevre Yönetim Sistemi belge yenileme ve geçiş denetimi, TS ISO 18001-2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belge yenileme denetimi ile TS ISO 10002- 2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ile ilgili yeni sistem belgelendirme denetimini tamamladı. Denetim için gelen heyeti, DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Aracı ile Genel Sekreter Ali Rıza Tekin ve ilgili birimlerin çalışanları ile sorumluları karşılayıp ağırladı.

ARACI: TSE STANDARDI ÇOK ÖNEMLİ BİR REFERANS

Konuk heyet ve kurum çalışanlarıyla bir araya gelen DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, yaptığı konuşmada, odanın daha iyiye ulaşması konusunda yoğun tempoyla çalışıp emek veren başta DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve odanın yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, katkı koyan herkese teşekkür etti.

Tüm dünyada yalnızca üretmenin yetmediği, rekabetin zorlaştığı, müşteri memnuniyetinin öneminin daha da arttığı bir dönemden geçildiğine işaret eden Aracı, “O nedenle, kişi ve kurumlar olarak, atılan her adımda alternatif geliştirmek, risk değerlendirmesi yapmak zorundayız. Bu da plan ve programla, sistematik çalışmayla olur. Bu anlamda, ISO Standardı Yönetim Sistemleri, bizler için önemli bir referans ve rehberdir” dedi.

BAŞARIDA KATKISI OLANLAR İLE TSE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Hizmetlerindeki kalite standardının nereye geldiğini de anlatan Aracı,“Denizli Ticaret Odası olarak, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni 2003 yılında uygulamaya başladık. Kısa zamanda, 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini de kurumumuza kazandırarak, entegre bir yönetim sistemini hayata geçirdik. Bunda, personelimizin gayretli ve özverili çalışmalarının yanı sıra TSE’nin ve çok değerli mensupları olarak sizlerin rehberliğinin payı büyük” diyerek, şunları kaydetti:

“Denizli Ticaret Odası olarak, çabalarınızdan ve katkınızdan dolayı müteşekkiriz. Başarımızın mimarı, çok değerli çalışma arkadaşlarım, sizlere sergilediğiniz çaba, konuklarımıza da bizlere yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana yönetim, idarecilerimiz ve oda çalışanlarımız olarak, bir bütün halinde hep en iyiye ulaşabilmek amacıyla hareket ettik; farklı işler ve projeler ürettik. Kurumumuzun 7 gün 24 saat esasına göre yılın tamamına yaydığı kaliteli, eksiksiz ve hızlı hizmet anlayışının karşılığını, bu iki günlük çalışmayla alacağını düşünüyorum. Bu tetkiki layıkıyla verip, kalite yönetiminde bir üst düzeye ulaşmak; daha fazla, akılcı ve disiplinli çalışırsak çok daha iyisine ulaşabileceğimiz yönünde bizi bir ekip olarak en güzel şekilde motive edeceğine inanıyorum. O motivasyonla da özellikle bu yılı daha verimli geçireceğimizi umuyorum.”

“BAŞARIMIZIN DAYANAĞI, EKİBİMİZİN UYUMLU ÇALIŞMASIDIR”

DTO Başkan Yardımcısı Aracı, oda başkanından personele kadar uyumlu ekip çalışmasının başarıyı getirdiğine inandıklarını da vurguladı. Aracı, sözlerine şunları ilave etti:

“Yönetim Kurulu olarak bizler, odamızdaki çalışmaların uygun ortamda sağlanması, kesintisiz sürdürülmesi ve üyelerimize gereken hizmetin en kısa yoldan, etkin ve verimli şekilde verilmesi için herkese her türlü katkı ve desteği sağlamaktayız. Kurum olarak, çalışmalarımızı bir iş programı ve stratejik plan hedefleri doğrultusunda yürütmekteyiz. Bu hafta, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile TS ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi için belge yenileme ve geçiş denetimi; TS EN 18001:2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi için de belge yenileme denetimi geçiriyoruz. Bu üç sistemin yanında her geçen gün önemi artan ve odamız gibi hizmet sektöründe faaliyet gösteren kurumlar için olmazsa olmaz haline gelen TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi için de belgelendirme denetimi olacak. Ayrıca, 18001 standardı yerine yayınlanan TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne geçiş için de önümüzdeki günlerde gerekli çalışmalara başlayacağız. Bugüne kadar yaptıklarımıza dönüp baktığımızda ne durumda olduğumuzu görebiliyoruz ve ne kadar yol aldığımızın farkındayız. Bu denetimin de Denizli Ticaret Odası’na çok şey kazandıracağına inanıyoruz. Şimdiden hayırlısı olsun.”