23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. Erdoğan: Zeybekci, Denizli’yi Ege’nin parlayan yıldızı...

Erdoğan: Zeybekci, Denizli’yi Ege’nin parlayan yıldızı yaptı

Haber Merkezi - 11 Temmuz 2018 Çarşamba - 18:19 Erdoğan: Zeybekci, Denizli’yi Ege’nin parlayan yıldızı yaptı

Denizli Ticaret Odası (DTO)Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, övgü dolu sözler kullandı “Denizli’yi Ege’nin parlayan yıldızı yaptı” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin fiilen hayata geçtiğini anımsatarak, yemin edip göreve başlayan yeni kabineye başarılar diledi.

Yeni sistemle birlikte Ekonomi Bakanlığı görevini devreden Nihat Zeybekci’ye teşekkür eden Erdoğan, “Sayın Zeybekci, başarılarla dolu Denizli Belediye Başkanlığı’nın ardından 4 yıl süren Ekonomi Bakanlığı’ndaki hizmetleriyle de dikkat çekmiş, hiçbir zaman başımızı öne eğdirmemiştir. O’nun döneminde pratik ve hızlı uygulamaları sayesinde, özellikle iş dünyamıza yönelik birçok sorunumuz kısa zamanda çözüldü. Denizli’mizin yanı sıra ülkemize de büyük faydası dokunan Sayın Zeybekci, 15 Temmuz süreciyle girilen sıkıntılı dönem ve akabinde de ülkemizin kalkınmasında kilit rol üstlendi. İlimize, bölgemize ve ülkemize büyük hizmetleri oldu” dedi.

“DENİZLİ’MİZ, O’NUN SAYESİNDE EGE’NİN YÜKSELEN YILDIZI OLDU”

Denizli’nin, Bakan Zeybekci sayesinde Ege’nin yükselen yıldızı olarak gelişmiş ve tercih edilen iller arasında yerini aldığını da ifade eden Erdoğan, “Denizli iş dünyası adına kendilerine ilimize verdikleri önem ve hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Şehrimizdeki sivil toplum kuruluşları olarak, bakanımıza her türlü katkıyı sağlamaya ve destek vermeye gayret gösterdik. Başkanlığı ve bakanlığı dönemindeki hizmetleri sayesinde, ilimiz marka şehirler arasına girdi. Bundan sonra da orada olmaya devam edecektir” diye konuştu.

“BAKANLAR KURULUNDA YER ALMASI DENİZLİ’YE AVANTAJ OLDU”

Zeybekci’nin Denizli için büyük bir kazanç olduğunu da belirten Erdoğan, “Hem Denizli hem de iş dünyası açısından, son birkaç yılda Sayın Zeybekci’nin Bakanlar Kurulu’nda yer almasının avantajını yaşadık. Denizli iş alemi mensupları olarak, yaptıklarıyla gurur duyduk. Tecrübesi ve iş dünyamızın içinden gelen biri olarak Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile iletişim kurmak ve beklentilerimiz ile projelerimizi sonuçlandırmak daha kolaydı. Teşekkür ediyoruz. Kendisini, her zaman çok daha iyi yerlerde görmek isteriz” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Her zaman Zeybekci’nin yanında olmayı sürdüreceklerini söyleyen DTO Kurulu Başkanı Erdoğan, “Gecesini gündüzüne katarak durmadan, yorulmadan çalışan, her ne olursa olsun ‘Biz hizmet etmek için buradayız; makam mevki için değil’ diyen, yeri geldiğinde bakan, yeri geldiğinde başkan, yeri geldiğinde de bizden biri olan, örnek aldığımız büyüğümüz; biz, sizi makam mevki için değil ortak sevdamız olan Denizli’miz ile hemşehrilerimize hizmet etmek için sevdik. Bundan sonra da her zaman yanınızdayız Sayın Bakanım” dedi.