23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. Erdoğan: Uluslararası oyunu bozalım

Erdoğan: Uluslararası oyunu bozalım

Haber Merkezi - 3 Ağustos 2018 Cuma - 18:39 Erdoğan: Uluslararası oyunu bozalım

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dövizle ilgili çağrısına destek vererek, "Uluslararası oyunu bozalım" açıklamasını yaptı.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “döviz ve altınları bozdurarak milli bir direniş sergilenmesi” çağrısına yazılı bir açıklamayla destek verdi. Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanımız’ın ‘bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Ancak, hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız! Milletime sesleniyorum; gelin yastık altındaki dolarlarınızı, dövizlerinizi, altınlarınızı bozdurun. Yastık altından dövizlerinizi, altınlarınızı çıkarın; TL’ye dönüştürün. Yerli ve milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun’ çağrısını destekliyoruz. Atıl vaziyetteki tasarruflarımızı ekonomiye kazandırıp daha da değerlenmesini sağlamak, aynı zamanda bir vatandaşlık görevidir. Türk Lirası’nın hak ettiği değeri bulmasının yolu, halkımızın parasına sahip çıkmasından geçiyor. Milletimizin, Cumhurbaşkanımız’ın bu çağrısına daha önce olduğu gibi yine duyarsız kalmayacağını düşünüyorum. Gelin hep birlikte devletimiz ve milletimize karşı yürütülen uluslararası mihrakların yürüttüğü bu oyunu bozalım.”