23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. Erdoğan: İhracatla büyüyen Denizli’ye bu yakışırdı

Erdoğan: İhracatla büyüyen Denizli’ye bu yakışırdı

Haber Merkezi - 12 Haziran 2018 Salı - 21:29 Erdoğan: İhracatla büyüyen Denizli’ye bu yakışırdı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırmasında 28 şirket ile Denizli’nin 7. sırada yer aldığını belirterek, “Denizli’ye de bu yakışırdı” değerlendirmesinde bulundu.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’den 28 firmanın Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yer almasından ve ilk 10 ihracatçı il arasında 7’nci sıraya çıkmasından büyük mutluluk duyduklarını bildirdi. Erdoğan, şunları kaydetti:

“TİM tarafından yapılan ve 26 sektörün hepsini kapsayan İlk 1000 İhracatçı Firma-2017 Araştırması’ndaki listeye girerek onur kaynağımız olan 28 Denizli firmasını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. İlk 1000’de yer alan ihracatçı firma sayısına göre, Denizli’nin iller arasında 7’nci sırada bulunduğunu görmek ise, ikinci bir onur payesi oldu. Her kim katkı sağladıysa, işvereninden işçisine, idarecisinden rehberlik ederek önümüzü açan büyüklerimize kadar herkese şükranlarımı sunuyor, ‘fikriniz yenilikçi, bileğiniz bükülmez, üretiminiz ve ihracatınız bereketli olsun’ diyorum. İhracatla büyüyen, rekor üstüne rekor kıran, çalışkan ve girişimci Denizli’ye de bu yakışırdı.”