23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Erdoğan: Devler liginde yer alan firmalarımız iş dünyamızın yüz akıdır

Haber Merkezi - 29 Mayıs 2019 Çarşamba - 11:59 Erdoğan: Devler liginde yer alan firmalarımız iş dünyamızın yüz akıdır

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, İSO 500 Listesi’nde yer alan 12 Denizli firmasından 10’unun DTO’ya kayıtlı olduğunu belirterek, , firmaların sahipleri ile çalışanlarını kutlayarak, başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan,İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi 2018’e, Denizli’den bu yıl 12 firma girdiğini görmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti. Erdoğan, “Denizli’miz, sıralamaya giren firmalarımızın sayısını bir önceki yıla göre yükseltirken,listedeki firmalarımızdan 6 tanesi de geçen yıl açıklanan listeye göre daha üst sıralara tırmandı. Denizli’miz, İSO’nun Türkiye’nin ilk 500 şirketi sıralamasına, her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok kablo ve bakır tel sektöründen firma soktu. Şehrimizin lokomotifi olan ihracatçı ağırlıklı tekstil sektörü ile demir ve metal sektöründe ise değişiklik olmadı. yine 2 firmayla listede kendimize yer bulduk. Gıda sektörümüzden de 3 firma ile listede yer aldık” diye konuştu.

“FİRMALARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Listede yer alan Denizlili firmaların sahipleri ile çalışanlarını kutlayan, bir önceki yıla göre hem sayı olarak hem de başarı olarak yükseldiklerini görmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Başkan Erdoğan, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girerek Denizli’mizin devler liginde de yer aldığını belgeleyen firmalarımız, çalışkanlığı ve girişimciliği ile bilinen iş dünyamızın yüz akıdır. Onlarla gurur duyuyoruz. Sıralamaya giren 12 firmamızdan 10’unun Denizli Ticaret Odamızın üyesi olması, bizim için ikinci bir sevinç ve gurur kaynağı oldu. Firmalarımızın maliyetlerini düşürücü girişimler, girişimciliklerini artıracak teşviklerve iş geliştirmelerine yönelik desteklerle çok daha büyük işler yapacaklarına ve başarılarını sürdüreceklerinden şüphemiz yoktur. Her birini tek tek kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.