21.11.2018, Çarşamba
10 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

ODALAR

9 Ekim 2018 Salı
12:17

Haber Merkezi

Erdoğan Denizli Platformu Sözcülüğünü Tefenlili’ye devretti

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini Denizli Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili'ye devretti.

Erdoğan Denizli Platformu Sözcülüğünü Tefenlili’ye devretti

Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu üyeleri, dönem sözcülüğü devir teslim töreni için DTO’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kısa bir süre önce seçimli genel kurullarında seçilerek göreve gelen Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu ile Denizli Genç İş Adamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, yeni unvanlarıyla ilk kez Denizli Platformu toplantısına katıldılar.

“KISA ZAMANDA ÇOK SAYIDA ORGANİZASYONA İMZA ATTIK”

DTO Başkan Uğur Erdoğan, toplantının açılış konuşmasında, 19 aylık dönemde yürüttükleri çalışmaları özetleyip, üyeleri bilgilendirdi. 16 Mart 2017’de platform sözcülüğünü devraldıklarını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

“İlk olarak, Kredi Garanti Fonu ve Türk Eximbank ile birlikte, ‘Eximbank kredileri ve ihracatçımıza yönelik diğer finans kaynakları’ üzerine bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Akabinde de Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ve beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Denizli iş dünyası mensuplarını ‘İş Dünyası İstişare Toplantısı’nda bir araya getirdik. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımlarıyla, ‘Ekonominin Genç Aktörleri ile Buluşma Toplantısı’, ‘Eximbank İstişare Toplantısı’, ‘İftar Yemeği ve İş Alemi İstişare Toplantısı’ ile ‘Ekonomi 2018 Vizyon Toplantısı’ da yaptık. Sonunda soru cevap kısmının da bulunduğu Ekonomi 2018 Vizyon Toplantısı’nda, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 7 genel müdürü birden Denizli iş dünyası ile buluşturduk. Ekonomi Bakanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Denizlim Derneği ile birlikte, Ankara’da Denizli Vizyon Başkent Buluşmaları temalı etkinliği gerçekleştirdik.”

“TALEP VE RAPORLARI, EN YETKİLİ İSİMLERE İLETTİK”

Toplantıların yanı sıra platform üyelerinden gelen talep ve raporları da ilgili makamlara ulaştırdıklarını dile getiren Erdoğan, “Kısa adı DENTUROD olan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin ören yerlerine yılın belirli gün ve haftalarında ücretsiz giriş imkanının sağlanması yönündeki talebini, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş’a yazılı olarak ulaştırdık. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi’nin Denizli Yük Taşımacılığı Etüdü, Yük Taşımacılığında Demiryolu Payının Artırılmasının Ekonomik ve Çevresel Katkılarıkonulu fizibilite raporunu, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye dosya halinde elden verdik” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN GİRİŞİMCİ RUHUNUN TEMSİLCİSİYİZ”

19 aylık dönemdeki çalışmaları, ortak akıl ve çabayla yaptıklarına işaret eden Başkan Erdoğan, “Tüm bu gayretlerimizin sonucunda insanımıza teşvik ve destek dolayısıyla iş ve istihdam, hatta moral ve motivasyon sağladık. Denizli platformu üyeleri olarak, kuruluş amacına uygun bir doğrultuda ve ruhla, şehrimizin etkinliğinin artırılması, insanımızın hizmet almasının önünün açılması ve Denizli’miz adına yürütülen işlerde, verim, kalite ve hızın yükseltilerek, en çabuk ve en doğru sonuca ulaşılması için çaba harcadık; harcıyoruz! Ayrıca, bizi biz yapan değerlerin bulunup ortaya çıkarılması, korunması, geliştirilmesi ve kamuoyuna sunulması gibi ulvi bir amaca daha hizmet ediyoruz. Hemşehrilerimizin övgüyle söz edilen girişimci ruhunun birer temsilcisi olarak, elbirliğiyle iyi işlere imza attığımıza inanıyorum.” diye konuştu.

ÜÇ DERNEK DAHA PLATFORM ÇATISI ALTINDA

Dönemlerinde Makina Sanayici ve İş Adamları Derneği (MAKSİAD) ile Denizli Soroptimist Kulübü Derneği’nin platforma katıldığını ifade eden Erdoğan, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’nun bir talebi olduğunu söyledi ve kurulun onayına sundu. Yapılan oylamayla TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’nun platforma üyeliği kabul edildi.

“PLATFORM SÖZCÜLÜĞÜ DENİZLİ ADINA KOŞULAN BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Platformu Dönem Sözcülüğünü nöbetleşe ve elbirliğiyle yürüttüklerini ve bu görevi Denizli adına koşulan bir bayrak yarışı olarak gördüğünü kaydederek, “Layığıyla taşımaya özen gösterdiğim bu bayrağı, gönül rahatlığıyla Denizli Ticaret Borsası Başkanımız İbrahim Tefenlili’ye devrediyorum. İnanıyorum ki bizden alacağı bu bayrağı, bilgi, birikimi ve tecrübesiyle, daha da yukarılara taşıyacaktır. Kendisine, kolaylıklar ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

TEFENLİLİ: ORTAK AKIL VE PAYDADA BULUŞMAK ÖNEMLİ

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ise, görevi devralmasının ardından yaptığı ilk açıklamada, Denizli’nin birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı. Tefenlili, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına “Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çok özverili çalıştı. Platform olarak, yapılması gerekenleri layıkıyla yerine getirdiğine şahidiz. Ortak akıl ve paydada buluşmak önemli. Şehrimiz adına, iş dünyamızın istekleri, yatırımın önünün açılması, istihdamın artması için hep birlikte çalışacağız. Biz elimizden geleni yapacağız;platform üyelerimizin de desteklerini bekliyoruz” diye seslendi.

TEFENLİLİ, ERDOĞAN’A HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaların ardından Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, dönemlerinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri içeren bir dosyayı Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili’ye verdi. Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Tefenlili de hizmetleri dolayısıyla Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a plaket takdim etti.