19.06.2019, Çarşamba
19 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. DTO’dan ‘Hayalimdeki İş İnsanı’ konulu resim...

DTO’dan ‘Hayalimdeki İş İnsanı’ konulu resim ve kompozisyon yarışması

Haber Merkezi - 3 Ocak 2019 Perşembe - 09:34 DTO’dan ‘Hayalimdeki İş İnsanı’ konulu resim ve kompozisyon yarışması

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (AYSİAD) işbirliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nin katkılarıyla öğrencilerin iş insanlarına bakış açılarını görmek, hayal güçlerini irdelemek ve gelecekte seçecekleri meslekleri ile eğilimlerini belirlemek amacıyla resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

Yarışmanın protokol imza töreni DTO’da yapıldı. İmza törenine DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve AYSİAD Başkanı Mahmut Çatlık ile AYSİAD Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Ünal Erdoğan katıldı.

ÇATLIK, ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

AYSİAD Başkanı Mahmut Çatlık, imzaların atılmasının ardından yaptığı konuşmada, yarışmının büyük ilgi görmesini beklediklerini belirterek, “Okullardan gelecek eserleri merakla bekliyor ve tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Denizli Ticaret Odası ile önemli bir iş birliğine imza attık. Oda Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan ile yönetimine ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

ERDOĞAN, ÖĞRENCİLER İLE ÖĞRETMENLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Göreve geldikleri günden bu yana eğitimi olmazsa olmaz önceliklerden biri olarak gördüklerini vurgulayan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ise, yetenekli öğrencilerin ve onlarda emeği olan öğretmenlerinin tespit edilip ödüllendirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“İnsanımızı, geleceğe hazırlayacak her türlü çaba, bizim için servet değerindedir. Özellikle, çocuklarımız ile gençlerimizin meslek edinmelerine yönelik çabalar ve yeteneklerinin keşfedilip işlenmesi, bunların zamanla topluma faydalı işler ve projelere dönüştürülmesi, bizim için çok önemli! Bize, böyle bir iş birliği teklifiyle gelinince, büyük mutluluk duyduk ve hemen kolları sıvadık. Bugün attığımız imzalarla, bir süredir üzerinde çalıştığımız projemizi, kamuoyuna da açmış olduk. Katkı koyan herkese teşekkür ediyor, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”

ÖĞRENCİLER İLE ÖĞRETMENLERİ KATILABİLECEK

Denizli Ticaret Odası ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin öncülüğünde, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilecek yarışma,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğini emanet ettiği öğrencilerinin, yeteneklerini görüp değerlendirilmesine fırsat tanıyacak. Denizli il merkezi ile ilçelerinde bulunan okulların öğrenci ve öğretmenlerini kapsayan yarışmada, ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar resim dalında; ortaokul ve lise öğrencileri ise resim ile kompozisyon dallarındayarışacak.

ÖDÜL TÖRENİ 19 MAYIS 2019’DA DTO’DA

Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Nisan 2019. Katılımcılar, müracaatlarını AYSİAD iternet adresi www.aysiad.com.tr’den yapacak ve şartnamedeki adrese veya AYSİAD’aelden teslim edecekler. Mayıs ayının 1 ile 15’i arasında kabul edilen eserlerindeğerlendirilmesi yapılacak. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü olan 19 Mayıs 2019’da da DTO’da düzenlenecek törende, dereceye giren öğrenciler ile danışmanöğretmenleri ödüllendirecek.

BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARINI GÖREBİLECEKLER

Dereceye giren öğrenciler, aynı zamanda danışman öğretmenleri ile beraber, Denizli’deki büyük sanayi kuruluşlarını görme ve yöneticileri ile tanışma fırsatı da yakalayacak.