25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. DTO’dan Enflasyonla Mücadele Programı’na destek çağrısı

DTO’dan Enflasyonla Mücadele Programı’na destek çağrısı

Haber Merkezi - 12 Ekim 2018 Cuma - 09:52 DTO’dan Enflasyonla Mücadele Programı’na destek çağrısı

Hükümetin başlattığı Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesindeki “İndirim Kampanyası”na Denizli iş dünyasının da katkı sağlamasının önemli olduğunu söyleyen Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, üyeleri ile işverenlere, Denizli Ticaret Odası’nın internet sayfasından ulaşacakları formu doldurarak kampanyaya katılmaları çağrısında bulundu.

Erdoğan, isteyenlerin Denizli Ticaret Odası’nın internet sayfasında yer verilen formu, 19 Ekim Cuma günü akşamına kadar doldurabileceklerini, oda olarak bu formları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne ulaştıracaklarını belirtti. Başkan Erdoğan, “Hükümetimizce ülke genelinde uygulamaya koyulan Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde başlatılan İndirim Kampanyası’na, üyelerimizin vereceği destek büyük önem taşıyor. Bu kapsamda, tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik, asgari 3 ay süreyle en az %10 indirim yapılması tavsiye edildi. Bu konuda, üyelerimizin, ilgili formda belirtilen şartlara uygun olarak üretim veya ticaretini yapmakta olduğu kaç kalem ürün ya da hizmette indirim yapabileceğini, internette dolduracakları form aracılığıyla tarafımıza bildirmelerini rica ediyoruz.” dedi.

Yapılan açıklamada, söz konusu kampanyaya destek vermek isteyenlerin, TOBB tarafından DTO’ya gönderilen forma http://www.dto.org.tr/ adresinden ulaşabileceği ifade edildi.