25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. DTO seçimleri komitelerle başladı

DTO seçimleri komitelerle başladı

Haber Merkezi - 2 Nisan 2018 Pazartesi - 17:52 DTO seçimleri komitelerle başladı

Denizli Ticaret Odası (DTO) seçimleri başladı. DTO’nun 16 bin 443 üyesinden oy kullanma yetkisi bulunan aktif 9 bin 422 üyesi, meslek komitelerinin üyelerini seçmek üzere sandığa gitti. Üyeler, oylarıyla 30 ayrı meslek komitesinde yer alacak isimler ile 76 kişilik Denizli Ticaret Odası Meclisi’ni belirlemek üzere oy kullandı.

DTO’da 18 aylık görev süresinden sonra seçime katılan Başkan Uğur Erdoğan, oy kullanma işleminin başlamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sonuçların Denizli ekonomisi ve ticari hayatına hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, “Göreve gelirken tüm sektörlerimizi temsil eden komitelerimizin ve üyelerimizin desteğini alarak işe başladık. Amacımız Denizli’mize, sektörlerimize ve esnafımıza en iyi hizmeti sunabilmekti. Bugün burada bu kalabalığı görünce de, oldukça başarılı olduğumuzu düşündük. Seçimin ardından Denizli’miz için devam eden icraatımızı tamamlayacak, yeni projeler için esnafımızın emrinde olacağız. Denizli, bölgesinde hem ihracat ve istihdam, hem de üye ve etkinlik açısından önemli bir şehirdir. Bize yine yetki verilirse, daha önce olduğu gibi yine üyelerimizle yol haritamızı belirleyeceğiz ve onlarla beraber çalışacağız. Komitelerimiz de bundan sonra sadece evrak üzerinde kalmayacak; her zaman esnafımızla beraber sahada olacak” dedi.

“FUARLAR İLE ORGANİZASYONLARINI İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren hedeflerini hep yüksek tuttuklarını söyleyen Erdoğan, “Öncelikli hedefimiz sektör bazlı hibe projelerinin sayısını ve miktarını artırmaktı. Sadece son iki aya bakıldığında bile 30 milyon TL’lik bir hibe projesinden söz ediyoruz. Bu da Denizli tarihinde hem büyüklüğü hem de içeriği açısından ilktir. Uzun vadedeki hedefimiz ise tüm sektörlerin ihtiyaçlarını belirleyip hem Avrupa Birliği hem de devletimizin hibe projeleri ile ilgili çalışmalara daha da yoğunlaşmak. Sektörlerin gelişimi ve istihdamın artışı da yine bu hedeflerimiz arasında. 2017 yılında yapmış olduğumuz fuar ve organizasyonları nasip olursa yeni dönemde %100 artırarak dünyaya açılacağız. Avrupa Birliği ülkeleri, Ortadoğu ve diğer ülkelerle ilgili de ciddi pazarlar oluşturacağız ve daha çok koşturacağız. Aynı zamanda yurtiçi organizasyonlar ve fuarlarla ilgili firmalarımızın sayısını da ciddi anlamda artırmayı hedefliyoruz. Kanımca çok önemli sayılan bir noktayı, eşiği geçtik. O nedenle, bundan sonra Denizli Ticaret Odası’nın faaliyetleri eskisinden çok daha yoğun olacaktır” diye konuştu.

DTO’DA ERDOĞAN’IN LİSTESİ KAZANDI

Saat 17.00’de sandıkların kapanmasıyla oy sayımına geçildi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın sarı listesinin 30 komitede seçimi kazandığı bildirildi. Bu arada 9 komitede bir başka listenin çıkarıldığı belirtildi.