19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. DTO ile DGC protokol imzaladı

DTO ile DGC protokol imzaladı

Haber Merkezi - 3 Aralık 2018 Pazartesi - 17:24 DTO ile DGC protokol imzaladı

Denizli'deki basın yayın kuruluşları, gazeteciler ve reklam tanıtım ajansları, DTO ile yaptıkları protokolle, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyası'na topyekûn destek verdi.

Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyası’na katılım, hızla büyüyor. Denizli Ticaret Odası (DTO), Yeni Medyader’den sonra Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) ile de protokol imzaladı. Buna göre, DTO üyeleri TOBB’un da desteklediği Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamındaki asgari 3 ay süreyle En Az yüzde 10 İndirim Kampanyası’na dair reklamlarını DGC, Yeni Medyader ile Denizli Radyo Yayıncılar Derneği’nin üyelerinin işletmelerinde yayınlatmak isterlerse, kampanyada uyguladığı indirim oranı kadar bir indirimden faydalanacak.

Yeni imzalarla birlikte, Denizli’deki tüm basın yayın kuruluşları, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyası’na DTO aracılığıyla, topyekûn destek vermiş oldu.

BOYACI: DTO, HER ZAMAN BASININ AYNINDA OLDU

DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, protokol imza töreninin ardından yaptığı konuşmada, DTO ile basın yayın kuruluşları arasındaki dayanışmanın önemine dikkat çekti. Bu anlaşmanın daha önce Yeni Medyader ile imzalandığını anımsatan Boyacı, şunları söyledi:

“Cemiyet üyesi kuruluşlardan gelen yoğun talep üzerine ve Denizli Ticaret Odası Başkanımızın olumlu yaklaşımıyla, Enflasyonla Mücadele Kampanyası’na bizlerde katılma kararı aldık. Denizli Gazeteciler Cemiyeti olarak, cemiyetimize üye kuruluşlar, radyolar, televizyonlar, gazeteler ve internet siteleri, TOBB’un başlattığı Denizli ticaret Odası’nın yoğun bir çalışma ve etkili bir şekilde sürdürdüğü bu kampanyada yer alacaklar. Öğrendiğimize göre şu ana kadar bizlerin yanı sıra, Denizli’de 202 firma kampanyaya destek vermiş. Bu sayıya ulaşılmasında Denizli Ticaret Odası’nın desteği oldukça fazla. Şunu da belirtmek isterim ki, ağustos ayında başlayıp dış kaynaklı bir dalgadan ekonomimiz etkilendi. Bu tür durumlarda indirim kampanyaları yapılmasının yanısıra tanıtımın önemininarttığını unutmamalıyız. Her ne kadar kampanya düzenlense ve indirimler yapılsa da bunu duyurmamız, halkımıza anlatmamız gerekiyor. Bu anlamda basının rolü çok büyük. Biz de bu noktada elimizi taşın altına koyduk ve kampanyaya tanıtım anlamında destek vermek istedik. Bu nedenle, kampanyaya katılan 202 firmanın Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyası’nda yaptıkları indirim oranında, Denizli medyasındaki gazeteler, radyolar, televizyonlar ve internet siteleri de onlara destek verecekler. Bu talebimize olumlu baktığı için üyelerimiz adına Denizli Ticaret Odası Başkanı Sayın Uğur Erdoğan’a teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum. Bugün burada bizim de üyemiz olan Denizli Radyo Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Yasemin Tunç ile radyolarımızın temsilcileri de var. Katkınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

ERDOĞAN: DENİZLİ BASINI TOPYEKÛN DESTEK VERDİ

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan da Denizli’nin yeni imzalarla birlikte, kampanyanın da ruhuna uygun bir şekilde Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyası’na topyekûn destek verdiğini belirtti. Basın mensuplarına, duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Erdoğan, şöyle konuştu:

“Her zaman olduğu gibi bugün de Denizli medyamız, elini taşın altına koyarak, ‘Enflasyonla topyekûn mücadelede ben de varım!’ diyerek, kampanyamıza destek vermiştir. Denizli medyasının temel taşları sağlam. Yayınları içerikli ve kaliteli, sesi gür, kalemi etkili, yayın alanı geniş! Sizin de bizim gibi, önemli bir sosyal sorumluluğunuz var. Her biriniz aynı zamanda Denizli Ticaret Odamızın da üyesi. Ortak paydamız olan Denizli’miz için birarada çalışmanın mutluluğunu taşıyoruz. Enflasyonla topyekûn mücadele için bugün burada atacağımız imza, üyelerimiz ve sizler için, hayırlı ve uğurlu olsun. Basını, hep önemsedik ve destekledik… Bugün de güzel bir destek ve iş birliği için burada toplanmış bulunuyoruz. Denizli’mizdeki basın kuruluşları ile siz değerli basın mensupları, her şeyin hızla değiştiği dünyamıza, çabuk ayak uyduran gazeteci kardeşlerimizsiniz. Mesleklerinde önemli bir bilgi birikim edinmiş arkadaşlarımızın her biri, bildiklerini günün teknolojisi ile birleştirip halka hizmet olarak sunabilen, birbirinden yetenekli isimler. Kampanyamızın piyasalara olumlu etkisini, ziyaret ettiğimiz üyelerimizden bizzat dinledim; her karşılaştığımızda ve ziyaretlerimizde deyenilerini dinliyoruz. Memnuniyetlerini duymak, bizi de mutlu ediyor. Bu protokolle, Denizli’mizdeki gazete, radyo, televizyon, dergi ve internet sitelerinin yer aldığı tüm basın yayın kuruluşları ile tanıtım, reklam ve organizasyon ajansları, kampanyanın ruhuna da uygun olarak topyekûn bir halde, TOBB’un da desteklediği Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyamıza katılıyorlar. Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyamızda yer alan Denizli Ticaret Odası üyelerinin kampanyaya dair reklamlarında, üyelerimize yaptıkları indirim kadar indirim uygulayacaklar. İnanıyorum ki, önemli bir yol kat ettiğimiz kampanyamız, bu sayede yeni bir ivme kazanacak; iş alemimize, sektörlerimize daha fazla fayda sağlayacaktır. Bu konudaki ilgi, destek ve katkılarından dolayı, başta Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Osman Nuri Boyacı ve üyeleri olmak üzere, bugün aramızda bulunan siz değerli gazeteci arkadaşlarımız ile basın yayın kuruluşlarımız ve ajanslarımızın temsilcilerine teşekkür ederim.”