22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. DTO Heyeti, Moskova Turizm Fuarı’nda

DTO Heyeti, Moskova Turizm Fuarı’nda

Haber Merkezi - 15 Mart 2019 Cuma - 12:37 DTO Heyeti, Moskova Turizm Fuarı’nda

Denizli Ticaret Odası (DTO), Turizm Meslek Komitesi üyelerinden oluşan bir heyetle, Rusya’da bu yıl 26’ncısı düzenlenen Moskova Turizm Fuarı’na katılım gerçekleştirdi.

DTO, meslek komiteleri üyelerini ilgili fuarlara göndermeye devam ediyor. Bu kez 2. Meslek Komitesi’ni oluşturan turizm meslek grubunu oluşturan üyelerden 20’si, Rusya’daki 26’ncı MITT Moskova Turizm Fuarı’na katıldı. Denizli-Rusya Fuar Heyeti’ne, DTO Yönetim Kurulu üyelerinden Kemal Tuncer ile Hasan Kocabay eşlik etti. İş gezisini tamamlayan Denizli Ticaret Odası Fuar Heyeti, yurda döndü.

ERDOĞAN: “DENİZLİ’Yİ TANITACAK TÜM FUARLARI ÖNEMSİYORUZ

Dto Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, organizasyonla ilgili açıklamasında, üyelerinin ufuk çizgilerini daha ileriye taşımaları ve kendilerini geliştirmeleri açısından yurt içi ve yurt dışı fuarları önemsediklerini, talep ve imkân oldukça bu tür fırsatları yaratacaklarını belirtti.

Rusya pazarının Türkiye için her alanda önemine dikkat çeken Erdoğan, “Rusya, son dönemde özellikle üst gelir grubunun büyümesi ile birçok acente ve otel grubunun ilgi odağı haline geldi. Heyetimizdeki yönetim kurulu üyelerimiz ile görevli personelimizden edindiğim bilgiye göre, fuarda katılımcı sayısının yüksek olması ve stantlardaki yoğunluk da bunun bir getirisi. Rusların büyük ilgi gösterdiği ilimiz için, bu tür organizasyonlar önemli bir imkandır. Oradaki pastadan ilimizin turizm sektöründeki yatırımcılarının daha fazla pay alması, turizm potansiyelinden daha fazla yararlanması amacıyla, Denizli Ticaret Odamızın desteği ve organizasyonunda, fuar inceleme ve iş gezisi gerçekleştirdik. Üyelerimizin fuardaki ilgililerle ikili görüşmelerinin de oldukça olumlu geçtiğini öğrendim; mutlu oldum. Sektörümüzde yer alan tüm üyelerimize, bereketli ve güzel geçecek bir yıl diliyorum.” dedi.