25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. DTO Başkanı Erdoğan, EVTEKS’te

DTO Başkanı Erdoğan, EVTEKS’te

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018 Salı - 19:05 DTO Başkanı Erdoğan, EVTEKS’te

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 24. Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS)’nda stand açan Denizlili firmaları tek tek ziyaret etti.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, bu yıl 24’üncüsü düzenlenen İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na (EVTEKS) Denizli’den katılan Denizli firmalarını yalnız bırakmadı.

Açılış törenine katılan Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fatih Metin, daha sonra İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli Platformu Dönem Sözcüsü ve DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan oluşan Denizli heyetini ziyaret etti. Metin, Denizlilileri heyet halinde EVTEKS’te görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin de bir dönem görev yaptığı Babadağ ile ilgigili bir anısını anlatarak, Denizlililerin çalışkanlığını övdü. Şahin, “Çal Kaymakam Vekili olarak Babadağ’ın ilçe olmasında oradaydım. Bayburt’ta da il olurken bulundum. O nedenle, bu tür olayların ne derece büyük olduğunu iyi bilirim. Büyük bir heyecan oluşur, hatta millet işini gücünü bırakır. Ancak, Babadağ’da ilçe olurken bile makinalar çalışıyor, evlerden çıkrık sesleri geliyordu. Denizli’nin bugüne gelmesindeki inanç, azim, girişimcilik ve çalışkanlığa bu benim bizzat şahit olduğumu tek örnek ve eminim ki daha niceleri var” dedi.

BİRLİKTE ZİYARET ETTİLER

Bu arada Denizli Heyeti, Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fatih Metin ve İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte, fuara katılan Denizlili firmalar ile sivil toplum kuruluşlarının stantlarını gezdi. Fuar ve sektörleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

ERDOĞAN: DENİZLİ, TEKSTİLİN ANAVATANIDIR

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizlili firmaların her türlü ihtiyaca göre çeşitlilik gösteren bir yapıda bulunmasının tekstilin Denizli’deki geçmişi ile tecrübesinin getirdiği bir birikim olduğunu belirttti. Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası heyeti olarak, fuara katılan firmalarımızın temsilcilerini tek tek ziyaret edip, temaslarda bulunuyoruz. Bu büyük organizasyonun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, firmalarımızın bol kazanç sağlamasını diliyorum” diye konuştu.