19.01.2020, Pazar
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

DTO 13. Meslek Komitesi’nden emlak müşavirlerine ziyaretler

Haber Merkezi - 9 Eylül 2019 Pazartesi - 17:40 DTO 13. Meslek Komitesi’nden emlak müşavirlerine ziyaretler

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) konut ve işyeri yapı kooperatifleri ile emlak müşavirliği faaliyetlerini kapsayan 13. meslek komitesi üyeleri, meslektaşlarını ziyaret ederek, sektörle ilgili istişarelerde bulunup, talep ve önerilerini dinliyor.

DTO 13. Meslek Komitesi Başkanı Volkan Gürsoy, komite başkan yardımcısı Coşkun Emik ve komite üyesi Hakan Arıkan ile birlikte, komite üyelerine ziyaretler gerçekleştirdi. Mesleki konularda görüş alışverişinin yapıldığı ziyaretlerden memnun kaldıklarını ifade eden işverenler, karşılaştıkları sıkıntıları ve önerilerini şöyle dile getirdi:

“Tapuda yapılan işlemler, mesleki yeterlilik belgesi kimlik kartına çip ve barkod eklenerek gerçekleştirilebilir. Böylece, tüm işlemler hem hızlı yürütülür hem de kayıt altına alınmış olur. Ayrıca, meslektaşlarımız için kişisel gelişim uzmanlarından eğitim alabiliriz. Odamız, komitemizle birlikte zaman zaman talebe göre bunu zaten yapıyor. Sayısı daha da artırılabilir. Öte yandan, yetki belgesi alımıyla ilgili sosyal ve yerel medyadan bilgilendirmeler yapılabilir. Matbu olmayan kira sözleşmeleri Nüfus Müdürlüğü tarafından kabul edilmediği için, kiracı adres kaydını yaptıramamaktadır. Bunun için de bir çözüm yolu bulunmalıdır. Kiracısı olanlar, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için tahliye bildirimi evrakını imzalatmalıdırlar. Emlak alışverişi veya kiralamalarda yapılan anlaşma sonrasında, alıcı cayma hakkını kullanıyor. Ancak, emlak komisyoncusu verdiği hizmet için herhangi bir bedel alamıyor. Bunun ile ilgili de bir düzenlemeye gidilmeli.”

GÜRSOY: BİZE İLETİLEN KONULARINHEPSİNİN TAKİPÇİSİYİZ

13. Meslek Komitesi Başkanı Volkan Gürsoy ise, meslektaşlarıyla fırsat buldukça bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Telefonlarımız haftanın 7 günü, günün 24 saati açık. Üyelerimiz gerek bize gerekse Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan’a istedikleri her an ulaşabiliyor;, görüşlerini dile getiriyor. Bizler, düzenli olarak, komitemiz bünyesindeki Denizli Ticaret Odası üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla buluşmalarımızda, mesleki konularda görüş alışverişindebulunuyoruz. Beklentileri ile önerilerini dinleyip, notlar alıyoruz. Bize iletilen konuların da en yakından takipçisi oluyoruz. Denizli Ticaret Odası’nın yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde de yeri geldiğinde tüm bunları dile getiriyoruz. Bugün kendimize önemli notlar aldık ve değerlendirip, gereğini yapacağız. Ziyaretlerimizi de bir plan dahilinde kesintisiz sürdüreceğiz” dedi.

ERDOĞAN: KOMİTELERİMİZ GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ

DTO Yönetim Kurulu BaşkanıUğur Erdoğan da, 13’üncü meslek komitesi başkanı ile üyelerini, özverili çalışmalarından dolayı kutladı. Erdoğan, “Komitelerimiz, bizim gözümüz; kulağımız. Onların özverili çalışmaları, bizim de motivasyonumuzu artırıyor. Üyelerimizden gerek faaliyetlerimiz gerekse sektörlerindeki gelişmelere dair değerlendirmeleri alıyorlar ve bize önemli bir veri tabanı oluşturuyorlar. Biz de ilgili kurul ve komisyonlarımız ile yetkili mercilerde bunları dillendiriyor; ele alıyoruz. Tüm komitelerimiz ile üyelerimize, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum” diye konuştu.