29.05.2020, Cuma
11 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Askerler ve tahliye olacak hükümlülere otobüs tahsis edildi

Haber Merkezi - 8 Nisan 2020 Çarşamba - 14:15 Askerler ve tahliye olacak hükümlülere otobüs tahsis edildi

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, odanın ulaştırma sektöründeki üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, Denizli'de vatani görevini tamamlayıp terhis olacak askerler ile cezaevlerinden tahliye edilecek hükümlülerin gidecekleri şehirlere ulaştırması için otobüs tahsis edilmesi kararı alındı.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, odanın ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren üyeleriyle toplantı yaptı. Toplantıda, Denizli 11’inci Komando Tugay Komutanlığından terhis olacak askerler ile cezaevlerinden tahliye edilecek hükümlüler için araç temini ele alındı.

Toplantıya, DTO Meclis Üyeleri Bayram Ali Çoban, Hasan Aybay ve Murat Çetintaş ile DTO 4’üncü Meslek Komitesinden üyelerin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Şube Müdürlüğü’nden Ramazan Yamaç da katıldı.

Toplantıya katılan firma temsilcileri, her türlü imkânı seferber etmeye hazır olduklarını, fiziksel mesafeyi korumaya dair kurala uyarak, memleketlerine bir an önce ve sağ salim ulaşmak isteyenleri uygun bir fiyatla götüreceklerini söyledi.

FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ

Tugay Komutanlığı ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı ile böyle bir organizasyon için harekete geçtiklerini anlatan DTO Uğur Erdoğan ise, önümüzdeki günlerde gelecek talebe göre, büyük bir özveriyle bu önemli görevi yerine getirmeyi üstlenen firmalara teşekkür etti. Erdoğan, “Bizlere, cezaevinden tahliye olacak vatandaşlarımız ile şehrimizdeki tugaya bağlı birliklerden terhis olacak askerlerimiz için araç temin edilmesi yönünde bir talep geldi. Sizler de özveride bulunarak en uygun imkânı sağladınız. Denizli ve Ticaret Odası olarak, örnek bir girişime daha imza attık. Teşekkür ederim” dedi.