22.08.2019, Perşembe
21 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu

Ramazan çadırında ilk iftar DTO’dan

Haber Merkezi - 7 Mayıs 2019 Salı - 10:53 Ramazan çadırında ilk iftar DTO’dan

Denizli Ticaret Odası (DTO), 13 yıllık geleneğini bu yıl da devam ettirdi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında, ramazanın ilk günüde verilen iftar yemeğe sponsor oldu. Protokolün de katıldığı iftarda 5 bin kişi iftar yaptı.

Ulu Camii yanındaki alanda kurulan ramazan çadırının ilk günkü sponsoru DTO üyeleri oldu. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve Meclis Başkanı Salih Sarıkaya’nın ev sahipliği yaptığı 5 bin kişilik iftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, DTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri katıldı.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, iftar yemeği öncesi katılanlarla bir süre sohbet etti. 7’den 70’e katılımla gerçekleşen yemek, binlerce Denizlili’yi aynı sofrada buluşturdu. İlk iftar topunun atılmasıyla, iftar çadırının konukları dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

ERDOĞAN, BARIŞ VE HUZUR DİLEDİ

Denizlililerin ramazan ayını kutlayan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Rahmet ve bereket ayı olan mübarek ramazan ayına ulaşmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Denizli’de, ramazanlar her zaman birlik ve beraberlik içinde geçiyor. Binlerce vatandaşımızla aynı sofrada bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Toplumda birlik ve beraberliğin, kardeşliğin pekişmesine vesile olan ramazan ayı, aynı zamanda bir yardımlaşma ve paylaşma zamanı. Rahmet kapılarının açıldığı, duaların kabul olduğu bir ay olan ramazanda, Kudüs’te, Suriye’de, Doğu Türkistan’da ve dünyanın diğer ülkelerinde zulüm gören tüm kardeşlerimizin kısa zamanda refaha ulaşmalarını temenni ediyoruz; dualarımız onlarla. Ayrıca, son bir iki gün içinde ve daha önce şehit olan kahraman kardeşlerimize, askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan güvenlik güçleri mensuplarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Bu mübarek ayın, tüm dünyaya barış, huzur ve güzellikler getirmesini, herkesin daha iyi, mutlu ve sağlıklı olması için dua ediyoru.” dedi.

Başkan Osman Zolan da ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Çok şükür Ramazan-ı Şerif’e bir kez daha ulaştık. 11 ayın sultanı ramazanımızı hep birlikte idrak ediyoruz. Benim dileğim ramazan ayı boyunca tutacak olduğumuz oruçlar yapacak olduğumuz dualar inşallah kabullerin en güzeli ile kabul edilsin. Ben tüm Denizlili kardeşlerimin ramazanını tebrik ediyorum” dedi.

ÖK VE ZOLAN, DTO’YU ZİYARET ETTİ

Öte yandan, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği ramazana özel sohbetlerin ardından protokol üyeleri ile Denizli Ticaret Odası binasına geçti. Denizli Milletvekili Nilgün Ök ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı, DTO’da ağırlayan Başkan Erdoğan, konuklarına kurumlarındaki yeni birimler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Denizli’deki sektörlerle ilgili birlikte yürütülen projeler ile şehre dair düşünceler ele alındı.